Viljandi haigla otsib uue projektiga töötajatele preemiaraha maksmise võimalusi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Haigla koostööjuht Krista Valdvee (vasakul) ja haigla juht Priit Tampere tunnistasid, et projekt on alles idee tasandil ja sellest on isegi keeruline veel rääkida. Küll on aga selge, et patsiendi nimel koostöö tegemine teenib kõigi osaliste hüvangut.

FOTO: Marko Saarm

Viljandi haigla arutab haigekassaga võimalusi, kuidas luua preemiaraha maksmise korda, mis motiveeriks pere- ja eriarste ning sotsiaaltöötajaid patsiendi nimel koostööd tegema. Projekti puhul luuakse lisaks hoolduskoordinaatori ametikoht.

Lisatasu maksmise vajalikkus on selgunud viimase poolteise aastaga, kui Viljandi haigla koostas koos rahvusvahelise juhtimiskonsultatsiooniettevõttega Civitta Eesti projekti. Sotsiaalministeeriumilt 154 000 eurot saanud eelprojekt peaks kindlustama, et tulevikus pikaaegset ravi vajavad inimesed ravi- ja sotsiaalsüsteemist välja ei kukuks.

Eelprojekti koostamiseks kutsus Civitta koos Viljandi haiglaga töörühmadesse patsientide esindajad ning Viljandimaa tervise- ja sotsiaalteenuste pakkujad, sealhulgas pere- ja eriarstide, omavalitsuste sotsiaaltöötajate, koduõdede, kiirabi, apteekide ja vabakonna esindajad.

Tagasi üles