Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Algas ettevõtlikkusvõistlus «Edu ja tegu»

Ministeerium hoiatab loata tegutseva kõrgkooli eest. FOTO: Sille Annuk / Tartu Postimees

Haridus- ja teadusministeerium kuulutas ettevõtlusõppe programmis välja õppurite ettevõtlikkusvõistluse «Edu ja tegu». Konkursile on oodatud 7–26-aastaste noorte algatatud ettevõtlike tegude kirjeldused koos foto- ja videomaterjaliga.

Ettevõtlusõppe programmi «Edu ja tegu» juht Kristi Ploom märkis, et õppurite ettevõtlikkuse arendamine ja ettevõtluse õpetamine on Eesti veel paremaks muutmisel võtmeküsimus. Konkursi eesmärk on soodustada õpilaste initsiatiivi ja õhutada neid rohkem koostööd tegema.

Ettevõtlikke tegusid saab esitada kahes kategoorias: äriline tegu, mille tulemusena valmib toode või teenus, ning sotsiaalne tegu, mis aitab lahendada näiteks mõnda kogukondlikku probleemi. Mõlema kategooria puhul on oluline, et tegu oleks uudne, oluline ja eluline ning pakuks leidlikke ja nutikaid lahendusi. Võistlustulle ei astu ideed, vaid teod, see tähendab, et ideed peavad olema esitamise ajaks osaliselt või täielikult ellu viidud.

Hindamine on kolmes vanuserühmas: 7–10-aastased, 11–15-aastased ja 16–26-aastased. Osaleda võib ka üksi, ent meeskonnatöö eest saab lisapunkte, sest suuremate tegude tegemiseks on üldjuhul vaja rohkem abikäsi ning tiimitöös tekkiv sünergia aitab lastel ja noortel tegusid paremini ellu viia. Žürii hindab teo olulisust, läbimõeldust ja teostust, uuenduslikkust ja potentsiaali tulevikus ning tegijate meeskonnatööd.

Konkursitööde esitamise tähtaeg on 14. september. Tööde esitamiseks tuleb täita veebivorm, lisada kuni kümme fotot või kõige rohkem viie minuti pikkune videopilt töö käigu kohta.

Võitjad kuulutatakse välja novembris. Iga vanuserühma parimad saavad osaleda just neile korraldatud inspiratsioonipäeval oma ala tippu kuuluvate ettevõtjatega. Lisaauhindadeks on tasakaaluliikurid, muusikamängijaid, kõrvaklapid ja muu, kõigi finalistide vahel loositakse välja elektriroller Stigo.

Tagasi üles
Back