Miks soovib minister valitsusele kriisi?

Marko Suurmägi

FOTO: Marko Saarm

KESKERAKONDLANE Mihhail Korb ütles suve hakul ministrina, et tema arvates pole Eesti NATO-sse kuulumine parim lahendus, ning pidi seetõttu tagasi astuma. Üks Isamaa ja Res Publica Liidu juhtfiguure Urmas Reinsalu rääkis kanakarja kambakast ning nüüd nõuab ligi pool riigikogu tema tagasiastumist. Kas minister ei võigi enam oma arvamust avaldada?

Tellijale

Kindlasti võib. Kui poliitiline olukord on sobiv, võib endiselt rahvusringhäälingu otse-eetris käratada ühele oponendile, et too kaagutamise lõpetaks, ning kirjutada teise oponendi kohta, et too on sisserändaja poeg. Kui aga poliitiline olukord on ebastabiilne, võib umbusaldamiseks sobida ka asjaolu, et minister ütles hommikul tere või jättis selle ütlemata.

Praegune poliitiline olukord riigikogu võimuliidus on selline, et ka hommikuse tere ütlemisel tuleb jälgida kehakeelt ja intonatsiooni. Seda teab loomulikult suurepäraselt opositsioon, kes Eesti poliitkultuuri arvestades lausa hämmastava tihedusega ministreid umbusaldada püüab. Ju on lootus, et see võib õnnestuda.

Tagasi üles