Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Maanteeamet avab riigiteede remondiplaane

2 min lugemist
Käesoleva aasta kõige suurem töö ootab ees Viljandi – Karksi-Nuia maanteel Loodi–Sultsi lõigul. FOTO: Marko Saarm

Maanteeametil on tänavu kavas pinnata üle saja kilomeetri Viljandimaal kulgevaid riigiteid, muuta ohutumaks teelõike ning võtta ette suuremaid ja väiksemaid remonte.

Maanteeameti Lääne regiooni ehitusvaldkonna juht Margus Eisenschmidt ütles, et alanud aasta kõige suurem töö on Viljandi ja Karksi-Nuia vahelise maantee Loodi–Sultsi lõigu rekonstrueerimine 5,83 kilomeetri pikkuselt. See lõik algab Loodi külast ning lõpeb Sultsis Abja-Paluoja ristmikust umbes kilomeeter Karksi-Nuia poole.

Tellijale

«Vana teekate lammutatakse. Rajatakse dreenikiht, kompleksstabiliseeritud alus ja sellele kaks kihti asfaltbetooni,» lausus Eisenschmidt. «Abja-Paluoja ristmik ehitatakse ümber nii, et ristumine Imavere–Viljandi–Karksi-Nuia teega on edaspidi täisnurga all ja vasakpöörde tegijad saavad oma sõidurajad. Tööde käigus lammutatakse ka vana Loodiveski betoontruup ning paigaldatakse uus terastruup.»

Nagu Eisenschmidt rääkis, on viiel riigimaanteelõigul plaanis asfaltkatte taastusremont ning seeläbi uueneb  peaaegu 19 kilomeetrit teid. Pikim neist on Valga–Uulu maantee 6,6-kilomeetrine lõik Valga maakonna piirist Ainja ristmikuni. Samuti taastatakse katet samal maanteel Abja-Paluojal ja selle lähiümbruses.

03.04.2020 05.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto