Sadakond autot ja ATV-d kihutas Raassillal

Tarvastu karikasarja esimene rallikrossi etapp tõi kokku tavapäraselt nii palju sõitjaid, kui korraldajad suutsid rajale lubada. Pisut alla saja osaleja on talvise päeva piir, sest rohkemate võistlejate puhul lõppeks võistlus alles pimedas.

«Tänavu on meil oma karikasarjas kuus etappi,» selgitas võistluste üks peamisi korraldajaid Gabriel Vaarman. «Kolm etappi teeme talvel ja kolm suvel.»

Talietappidel tuleb Vaarmani sõnul eriti hästi välja sõitjate oskused ning auto võimsus mängib väiksemat rolli. Seepärast on ka karikasarja kokkuvõttes tihti nii, et mõned osalejad koguvad rohkem punkte talvel ja teised suvel.

Seda, et paar päeva enne võistlust jõudsid pärale miinuskraadid ning võistluspäeval näitas termomeeter kaheksat miinuskraadi, pidas Vaarman suurepäraseks. See tähendas, et rada pidas terve päeva kindlalt vastu ega vajanud vahepeal parandamist ning võistluse sai läbi viia talvistes oludes, üsna libeda rajaga.

Võistlejad olid kohale tulnud peamiselt Lõuna-Eestist, aga oli ka neid, kes ei pidanud paljuks Raassillale sõita Tallinnast. Võistluspäev algas kella poole kümne ajal hommikul ja lõppes, kui väljas juba hämardus.

Tänavu on Tarvastu karikasari ka üks osa suuremast võistlussarjast, kuhu arvestatakse juurde ka Võrus ja Põltsamaal peetavad võistluseid. Aasta lõpus loetakse punktid kokku ja selguvad need rallikrossi sõitjad, kes on parimad kolme erineva ringraja arvestuses.

Mustla külje all asuvat Raassilla motokeskust võib õnnestumise korral oodata lähima paari aasta jooksul suur ümberehitus, sest Tarvastu motoklubi taotleb 1,85 miljoni euro suurust abiraha piirkondliku konkurentsivõime parandamise meetmest, et ehitada rahvusvaheline moto- ja vabaajakeskus.

Esimeste hindamiste järel on Raassilla keskuse ideed peetud maakonnas kolmanda koha vääriliseks Mäeltküla tööstuspargi ja Viljandi linnasüdame ümberehitamise järel.

Vahetult enne jõule toetas Viljandi vallavolikogu ühehäälselt mõtet anda Tarvastu motoklubile ligi pool miljonit eurot, kui klubi peaks soovitud eurotoetuse saama.

Ehitus võib aega võtta kolm aastat. Tõenäoliselt tehakse rahaeraldamise otsused tuleva aasta teisel poolel ning ehitama saaks hakata parimal juhul 2019. aastal.

Tagasi üles