Viljandi pakub Eesti sünnipäeval suppi ja kringlit 500 linlasele
Parandatud kell 12.30

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Seni on vabariigi aastapäeva tähistamisel pakutud viljandlastele kaitseliitlaste keedetud sõdurisuppi. Nüüd serveeritakse pidulikku hernesuppi.

FOTO: Marko Saarm/Sakala

Viljandi linnavalitsus otsib toitlustajat, kes oleks valmis serveerima 24. veebruaril suppi, kringlit ja teed viiesajale inimesele.

Toitu pakutakse tavapäraselt Eesti Vabariigi aastapäeval Viljandi lauluväljakul. Sellele eelneb iseseisvusmanifesti lugemine kohtumaja ees, pidulik jalutuskäik läbi linna ning kaitseliidu Sakala maleva rivistus.

Riigi 100. sünnipäeval on linnavalitsus valmis, et traditsioonilistel üritustel osaleb tavapärasest rohkem inimesi, sest viimastel aastatel on lauluväljakul inimestele jagatud 400 portsjoni suppi.

Linnavalitsus küsib toitlustajatelt hinnapakkumist nii 400 kui 500 portsu hernesupi, kringlitüki ja teetopsi maksumuse kohta ning teeb otsuse, kellelt ja kui palju suppi tellida pärast 19. jaanuari.

Tänavu on aastapäeva tähistamise osaks ka linnavalitsuse pidulik aktus Ugalas. Kolmel eelmisel aastal tehti aktust päev varem ehk 23. veebruaril.

Varasematel aastatel on linlastele pakutud umbes 400 portsu suppi, mitte sada nagu oli kirjas artikli esimeses versioonis.

    Tagasi üles