Ugala teatris alustas tööd uus majakunstnik

FOTO: Heigo Teder

Ugala uus majakunstnik Eve Valper plaanib teatrimaja muuta veel hubasemaks ja publikule kodusemaks.

Uuest aastast sai Ugala pere uue liikme. Teatriga liitus Eve Valper, kes alustas tööd majakunstnikuna. 

Novembris väljakuulutatud majakunstniku konkursile laekus 17 sooviavaldust. Eve Valper paistis teiste seast silma pikaajalise töökogemusega Tartu ülikooli raamatukogu majakunstnikuna ning põhjaliku ja pühendunud tööeetikaga.

«Kui ma sain teada, et Ugala teater mulle majakunstniku töökohta pakub, mõjus see mulle kui kunstnikule ülimalt inspireerivalt. Esimene nädal on kulunud sisseelamisele, ent juba on töös mõned uued siselahendused, et muuta maja veel hubasemaks ja publikule kodusemaks,» ütles Valper.

Eve Valper lõpetas 1998. aastal Tartu ülikooli maaliosakonna. Lisaks põhitööle ülikooli raamatukogus on ta olnud 2012. aastast kunstnikuna tegev kirjandusfestivali «Prima Vista» juures, samuti on ta loonud kujundusi ja illustratsioone raamatutele. Majakunstniku esimeseks tööülesandeks sai teatri kollektiivi fotode väljapanek, mis peagi avatakse maja keldrikorrusel. Lisaks Ugala siseilme kujundamisele hoolitseb majakunstnik majaväliste eksponeerimispindade eest ning kureerib ja korraldab teatri näitustegevust. 

Tagasi üles