NÄDALA MURE. Põrguwerk

FOTO: Elmo Riig

Ugala pöördlava

​Ugala algupärane pöördlava oli väga kõva sõna. Teatri omaaegne direktor Enn Kose on Sakala veergudel meenutanud, et teist sellist polnud terves Nõukogude Liidus ning kui nad käisid Moskvas mängimas, ei leidnud nad sobivat lava. Ent aastate jooksul kadusid teatrimajast mehed, kes teadsid täpselt, kuidas keeruka masinavärgi eest kõige paremal moel hoolt kanda, ja tekkisid tõrked. Nii et kui Ugalat hakati renoveerima ja selle käigus vahetati välja ka pöördlava, oli tolle peamine ülesanne selge: töötada viperusteta.

Paraku on nüüdseks ilmnenud, et kaugelt Hollandist Trekwerki tehasest autokoormatesse jaotatuna meritsi kohale toodud kaadervärgi toimimine jätab soovida. Nimelt teeb lava töötades liiga palju müra ja muret valmistavad ka elektroonikaseadmete veateated. Seetõttu ootab suvel ees garantiiremont.

Siinkohal võiks öelda, et tegijal juhtub. Paraku on Trekwerkil Eestis lühikese aja jooksul juhtunud kolm korda: pool aastat pärast Ugalat avatud Vanemuise renoveeritud suures saalis ei töötanud juba avaetendusel rikkis anduri tõttu üks tõstuk ning Endla avamine lükkus hollandlaste tõttu edasi, mistõttu kavatseb teater neile kahjunõude esitada. Põrguwerk.

Tagasi üles