Olümpiale tikkuvatel sportlastel on ees ärevad sõidud

FOTO: Sille Annuk / Postimees

Viljandi suusaklubi liige Algo Kärp loodab Eesti meistrivõistlustel endast murdmaakoondise peatreenerile jõuliselt märku anda ja kvalifitseeruda veebruaris ees ootavale taliolümpiale.

Vähem kui kuu aja pärast algavateks tali­olümpiamängudeks vormi timmival Viljandi suusaklubi mehel Algo Kärbil on selg vastu seina: et pääseda Lõuna-Koreas peetava spordipeo 50 kilomeetri klassikasõidu starti, tuleb hankida vähemalt üks koduste tiitlivõistluste kuld. Valikus on suusavahetusega distants ja 15 kilomeetrit vabatehnikas.

Eesti murdmaasuusatamise meistrivõistluste esimesed medalid jagatakse välja sel nädalavahetusel, Otepää asemel Haanjas. Homme on kavas vabatehnikas 15 kilomeetri sõit ja pühapäeval suusavahetusega mõõduvõtt.

Enam klassikamehena tuntud Algo Kärp kinnitas, et Eesti meistri tiitel on üks eeldus pääseda taliolümpiale, kuhu minejate nimekiri läheb lukku järgmise nädala lõpul pärast Sloveenias Planicas peetavat maailmakarikavõistluste etappi.

32-aastane suurte kogemustega Viljandimaa murdmaasuusataja, kes on varem osalenud ka kahtedel olümpiamängudel, pole sel hooajal maailmakarikavõistlustel kaasa teinud ja on keskendunud treeningutele. Viimasel ajal on ta seda olude sunnil teinud Soomes ning lõppeval nädalal on ta harjutamiseks kasutanud Haanja suusakeskust.

Oma võistlusvalmidust pole Kärp küll proovinud, aga tervis on tal oma sõnul olnud korras ja võimaldanud rahulikult treenida.

«Lõppenud «Tour de Ski» jätsin olümpiat silmas pidades vahele,» rääkis ta. «Samal ajal oleks olnud võimalus mõnel Skandinaavia karikaetapil startida, aga hooldemehed olid suusatuuril ja ilma abilisteta polnud mõtet pikki võistlusreise teha.»

Nagu Kärp rõhutas, loob Eesti meistri tiitel olümpiale pääsemiseks eelduse, aga ei anna veel kindlat koondisekohta. «Nädal hiljem Sloveenias on maailmakarikaetapil 15 kilomeetri klassikasõit, seal on viimane võimalus.»

Eesti meistri tiitli kõrval on murdmaasuusatajatel olümpiale pääsemise kriteeriumiks koht maailmakarikavõistluste etapi esikahekümnes või selle lähedal. Praegu on Eesti meeste murdmaakoondisel kolm olümpiakohta ja Kärbi sõnul on need maailmakarikaetappide tulemuste põhjal ka täidetud. «Aga ma usun, et Eesti saab siiski mõne koha juurde.»

Homme ees ootavatest Eesti meistrivõistlustest ei osanud Algo Kärp kuigi palju arvata, aga ta läheb sinna endast parimat välja pigistama. Suusavahetusega sõidus pühapäeval asub ta ühtlasi mullust tiitlit kaitsma.

«Haanja rajad pole mulle kuigi soodsad, sest on suhteliselt kerged ja tõsisemate tõusudeta,» kõneles ta. «Klassikasõitjatel seal suusavahetusega distantsil ilmselt suurt eelist pole. Ei tea, palju klassikajälgegi sisse kannatab tõmmata. Aga on kuidas on, tingimused on kõigile võrdsed. Olen ennegi suutnud nurka surutud seisus häid tulemusi teha.»

Tagasi üles