Küsitlus

FOTO: Elmo Riig

Kuidas teid mõjutab kütuse hinna kallinemine?

FOTO: Elmo Riig

Mati Juhkam

Mati Juhkam,

taksojuht

Sõidan diisliga, aga teisipäeval, kui Nestest kütust võtsin, maksis diisel sama palju kui bensiin 95. Millal takso kilomeetri hind viimati tõusis? Sõidan Centrumi sildi all ja meil kerkis hind paar aastat tagasi.

Kütuse hinna tõusmine minu erasõite ei mõjuta. Kui vaja, tuleb autot kasutada. Ega ma niisama lusti pärast sõida.

FOTO: Elmo Riig

Ilmar Topman

Ilmar Topman,

projektijuht

Eks hinnatõus ikka mõjuta, aga praegu ma oma sõite sellepärast tegemata veel jäta. Minu auto võtab bensiini ning kallim hind on ikka ebameeldiv. 

Kunagi käis bensiiniliitri hind 1,50 euro peal ära. Kui nüüd uuesti sinnamaani tõuseb, eks siis hakka salakütuseäri vohama.

FOTO: Elmo Riig

Elina Torim

Elina Torim,

üliõpilane

Sõidan bensiiniautoga ja kallim kütus annab tunda. Vaatan enne tankimist alati hinda, aga varasemast vähem ei tangi. Ikka lasen paagi täis. Arvan, et praegu ma oma käike ära ei jäta ja sõidan samamoodi edasi. Lihtsalt nüüd läheb rohkem raha. 

Milline oleks õige kütuse hind? Ei oskagi täpselt öelda, aga kindlasti väiksem kui praegu.

FOTO: Elmo Riig

Jaanus Sarv

Jaanus Sarv,

ettevõtja

Sõidan autoga, mis kasutab nii bensiini kui gaasi, aga peamiselt gaasi. Gaaskütuse hind tõusis hiljuti viis senti. Kütuse hinna tõus mind väga ei mõjuta, eks elu vaja elamist ja töö tegemist. Küll annab kütuse kallinemine tunda teistes valdkondades ning see tähendab üldist hinnatõusu.

Raske öelda, milline oleks Eesti oludes õiglane kütuse hind. See peaks vastama inimeste elatustasemele. Praegu on Eesti hinnad paigast ära.

Tagasi üles