Viljandlane näitab osavat reketikätt välisliigas

Rivo Saaremäe pikendas läinud aasta lõpul lepingut Saksamaa TTC EWR Groß-Rohrheimi meeskonnaga.

FOTO: Elmo Riig

Viljandi Sakala lauatenniseklubi esireket Rivo Saaremäe pikendas läinud suvel Saksamaa klubiga TTC EWR Groß-Rohrheim sõlmitud lepingut ja jätkab kevadeni selle meeskonna eest mängimist riigi võistkondlikel meistrivõistlustel.

Oma sõnul oli ta valiku ees, kas jätkata Saksamaal või naasta koduklubi koosseisu. Ahvatlus jätkata oli suur, ehkki lepingu pikendamine välistab tema osavõtu Eesti võistkondlikest meistrivõistlustest.

«Mõistagi on mul kahju ja mõneti kehv tunne, et ma Eestis mängida ei saa ja koduklubi võistkondlikel meistrivõistlustel aidata ei tohi – selline oli sakslaste tingimus enne ja ka pärast koostöölepingu pikendamist,» tunnistas ta.

Eesti meeste lauatennise üksikmängu reitingutabelis kuuendal positsioonil paiknev Saaremäe on seni TTC EWR Groß-Rohrheimi võistkonna eest Saksamaa seitsmenda liiga võistkondlikel meistrivõistustel pidanud 20 üksikmängu- ja 12 paarismängukohtumist ning pole veel kordagi kaotanud. Uuendatud koostöölepe annab talle klubis senisest enam vastutust ja võimalusi sportlasena särada.

«Kui varem täitsin võistkonnas kolmanda või neljanda numbri osa, siis hooaja lõpuni on mul sõltuvalt vastasest ja taktikast esimese või teise reketi koht, see aga tähendab senisest märksa tugevamaid vastaseid,» lausus Saaremäe.

TTC EWR Groß-Rohrheimi võistkond on tema sõnul numbriliselt küll suhteliselt madalas tugevusliigas, ent see ei viita sugugi madalale mängutasemele. Tema selgitust mööda on Saksamaa võistkondlikel meistrivõistlustel neljas kuni seitsmes liiga võrdlemisi ühesugusel tasemel ning koosseisude liidrid on üldjuhul endised tipptegijad või tippu trügivaid noorema põlvkonna andekad mängumehed.

«Lepingu pikendamise üks plusse oligi see, et saan jätkata võistkonna esimese või teise numbrina ning saan edaspidi tugevamaid kohtumisi. See annab tohutu võimaluse areneda ja õppida,» rääkis Saaremäe.

TTC EWR Groß-Rohrheimi meeskond hoiab Saksamaa võistkondlike meistrivõistluste 13 meeskonnaga seitsmendas liigas pärast esimest mänguringi 11 võidu ja ühe kaotusega liidripositsiooni.

Õppinud ja arenenud on Saaremäe Saksamaal oma sõnul aga juba praegugi kõvasti – iseküsimus, kuidas ta omandatud tarkusi tulevikus rakendada oskab ja suudab.

«Eestis mängides on väga suur osa vastaseid teada ja tuntud, aga seal astud laua taha ja pead kiirelt kohanema tundmatu konkurendi stiili ja taktikaga,» kõneles ta.

Mõistagi pole viljandlasele vähem tähtis luua Saksamaa lauatennises kontakte ja end otsustajatele heast küljest näidata.

«Jah, eks minugi soov ole jõuda seal mõnda kõrgema liiga meeskonda,» tunnistas ta. «Sisseelamise mõttes on praegune võistkond päris hea koht.»

Saksamaal mängimise eest saab Rivo Saaremäe ka tasu, ent summad on tema sõnul tagasihoidlikud. Rahast enam hindab osalise koormusega Viljandi spordikooli noortetreenerina töötav mees välismaal omandatavat võistluspraktikat.

Nagu mainitud, ei tohi Saaremäe kodustel võistkondlikel meistrivõistlustel kaasa teha. Individuaalturniiridel võib ta aga osaleda. Saksamaal käib ta mängimas keskmiselt kaks korda kuus.

Mõistagi on Saaremäel kavas Eesti meistrivõistlused, samuti 17. veebruaril Viljandi spordihoones peetav Sakala klubi karikasarja viies osavõistlus. «Tahtsin ka läinud pühapäeval mängida Sakala sarja etapil, paraku jäin haigeks,» tõdes ta.

Rivo Saaremäe hooaeg Saksamaal lõpeb aprillis.

Tagasi üles