Aadressiteisendaja aitab leida uuenenud postiaadressi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Aadresse saab kontrollida maa-ameti geoportaalis oleva aadressiteisendaja abil.

FOTO: Maa-amet

Tänavu tuleb jõulu- ja uusaastatervitusi postiga teele saates olla aadressidega eriti tähelepanelik, sest haldusreformiga muutus üle poole miljoni aadressi. Aadresse saab kontrollida maa-ameti geoportaalis oleva aadressiteisendaja abil, kus vana aadressi alusel saab leida uue aadressi ja vastupidi. Aadressid on kuvatud koos sihtnumbriga.

«Haldusreformiga muutus üle poole miljoni aadressi, neist ligi 300 000 on elu- ja töökoha aadressid. Maa-ametil on aadressiandmete süsteemis kõik vajalikud muudatused tehtud, nii et jõulukaardi saatjad saavad enne heade soovide teele panemist nii aadressid kui ka sihtnumbrid maa-ameti aadressiteisendaja abil üle kontrollida,» ütles maa-ameti peadirektor Tambet Tiits.

Eriti tähelepanelik tuleb olla nende piirkondadega, kus omavalitsused liideti. Sealjuures Haapsalu, Paide, Tartu, Pärnu ja Narva-Jõesuu on samanimelisena esindatud nii omavalitsuse kui asustusüksusena. Aadressis tähendab see, et uutes ametlikes aadressides kordub sõna «linn».

Näiteks:
Tartu Ülikooli Raamatukogu
W. Struve t 1
Tartu linn
51003 Tartu linn
Tartu maakond

Linna nime ei ole tavasuhtluses vaja dubleerida, kuid ametlikes asjaajamistes on see paraku hädavajalik, sest endise Tartu omavalitsusliku linna piirides on nüüd asustusüksus ehk omavalitsusesisene linn (asula). Samuti hakatakse mõne küla aadressis nimetama linna.

Näiteks:
Eesnimi Perekonnanimi
Talu nimi
Valgeranna küla
88326 Pärnu linn
Pärnu maakond
 

Kontrolli aadressi maa-ameti geoportaali avalehel geoportaal.maaamet.ee.

Täpsem teave haldusreformi muudatuste tehnilistest üksikasjadest aadressiandmete süsteemis on samuti maa-ameti geoportaalis.

    Tagasi üles