Hilja Bakhoff võttis tulise aplausi saatel presidendilt vastu tänukirja

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa tänas ja õnnitles tiitlivõistluste medalivõiduni jõudnud sportlasi, nende seas oli ka viljandlanna Hilja Bakhoff.

FOTO: Raigo Pajula

Eesti olümpiakomitee korraldas teisipäeval Tallinnas Hiltoni hotelli konverentsikeskuses tänuvastuvõtu sportlastele, kes võitsid 2017. aasta teisel poolaastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid. Viljandimaalt olid sellele kutsutud neljakordne maailmameister, kergejõustiklane Hilja Bakhoff ning maailmameistrivõistluste pronksmedalistid, sõudjad Kaspar Taimsoo ja Kaur Kuslap.

Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa tänas ja õnnitles tiitlivõistluste medalivõiduni jõudnud sportlasi ning nende treenereid ja abistajaid.

«Lõppev spordiaasta on olnud silmapaistev ja eriline. Läbi aegade rekordiline medalisaak rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt peegeldab eestimaalaste spordilembust ja Eesti sportlaste võimet konkureerida maailma absoluutses tippkonkurentsis. Meie tänu kuulub kõigile, kelle ühise pingutuse ja pühendumuse tulemusel medalivõiduni on jõutud. Võime uhkusega pidada end spordirahvaks,» lausus ta oma tervituskõnes.

Tänavu on Eesti sportlased rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt võitnud juba 164 medalit, mis on meie spordiajaloo absoluutne rekord. Lisaks on Eesti seeniorsportlased võitnud ainuüksi sel poolaastal 57 kuldmedalit.

Teistelt medalistidelt teenis tänuvastuvõtul kõige tulisema aplausi vanuseklassis 90+ koguni neljakordseks maailmameistriks tulnud kergejõustiklane Hilja Bakhoff. Eesti sõudmise neljapaati olid vastuvõtul esindamas Kaur Kuslap ja meeskonna treener Matti Killing.

    Tagasi üles