Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Algas riigi kultuuri- ja spordipreemiate kandidaatide esitamine

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Lõppeval 2017. aastal pälvisid kultuuripreemia pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest Neeme Järvi. | FOTO: Ants Liigus/Pärnu Postimees

Kultuuriministeerium ootab 10. jaanuarini kandidaate Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ja spordipreemiate määramiseks.

Kolm kultuuripreemiat antakse pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest ja viis preemiat 2017. aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest. Ettepanekuid kultuuripreemia määramiseks võivad esitada loomeliidud, preemia varasemad laureaadid või omavalitsused ning teised juriidilised isikud, kelle põhikirjas on sätestatud kultuuri- või haridustegevus.

Kaks spordipreemiat määratakse elutöö eest ning kuus preemiat 2017. aasta tulemuste eest. Ettepanekuid võivad teha ministeeriumid, maavalitsused, omavalitsused, spordiorganisatsioonid ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud spordialane tegevus.

Nii kultuuri- kui ka spordipreemiate kandidaadid tuleb esitada taotlusvormil, mis on kultuuriministeeriumi kodulehel. Avaldused peavad allkirjastatuna olema laekunud 10. jaanuariks kultuuriministeeriumisse (Suur-Karja tänav 23, 15076 Tallinn) või digitaalselt allkirjastatuna aadressile preemia@kul.ee.

Eesti Vabariigi kultuuri- ja spordipreemiad antakse kätte 20. veebruaril Haapsalus.

Tagasi üles