Kolmapäeval heisatakse Soome auks Eesti lipud

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Soome Vabariigi aastapäeval heisatakse Eestis lipud.

FOTO: Erik Brozes

Soome Vabariik tähistab 6. detsembril 100. aastapäeva ja selle sündmuse äramärkimiseks otsustas vabariigi valitsus anda kõigile riigi- ja omavalitsusasutustele, samuti avalik-õiguslikele juriidilistele isikutele korralduse heisata Eesti lipud. Soome vennasrahva pidupäeval on Eesti lippu oodatud heiskama ka kõik kodumajapidamised, ettevõtted ja organisatsioonid. Lipud heisatakse päikesetõusul või kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul.

Soome iseseisvus 6. detsembril 1917. Vabariik kuulutati välja pärast enamlaste riigipööret Venemaal. Vene Keisririigi koosseisu kuulunud Soome suurhertsogiriigi parlament Eduskund langetas esmalt 15. novembril otsuse tunnistada end kõrgeimaks võimuks Soomes ning seejärel kuulutas 6. detsembril Soome iseseisvaks riigiks.

Soome 100. sünnipäeva on tähistatud Eestis juba mitme sündmusega. Eesti liitub ka Soome riigi juubelile pühendatud ülemaailmse valgustusaktsiooniga ning 6. detsembril värvuvad Soome lipu värvidesse Stenbocki maja ja Vanemuise teatrihoone.

    Tagasi üles