Ugalas algasid «Hipide revolutsiooni» proovid

«Hipide revolutsiooni» ettevalmistus on alanud. Proovis Andres Tabun, lavastaja assistent ja tõlk Jekaterina Burdjugova ja lavastaja Juri Kvjatkovski.

FOTO: Heigo Teder

​Ugala teatri ja teatriühenduse R.A.A.A.M. koostöölavastus «Hipide revolutsioon» jõudis proovisaali. EV100 sarja «Sajandi lugu» kuuluv lavastus käsitleb Eesti 1970. aastaid. Venelastest lavastusmeeskonna on kokku pannud Märt Meos.

«Hipide revolutsiooni» autor on Mihhail Durnenkov, lavastaja Juri Kvjatkovski, kunstnik Oksana Peretruhhina (Venemaa teatripreemia Kuldne Mask 2017. aasta nominent) ja kostüümikunstnik Aleksei Lobanov, kes kõik on Vene teatri hinnatud tegijad. Esietendus on 3. veebruaril Ugala suures saalis.

Lavastus räägib Nõukogude Eesti hipidest, kes otsustavad minna kukutama kurjuse kantsi Nõukogude Liitu. Selle aluseks on Vladimir Wiedemanni teosed «Maagide kool» ja «Püha Kaljukitse radadel» ning Eesti ja Nõukogude hipide mälestused. Lavastuses teeb kaasa peaaegu kogu Ugala trupp ning peaosalist Lennonit kehastab Ott Aardam.

Näidend jälgib noorte hipide püüet muuta kehtivat riigikorda ja nagu ütles lavastaja Kvjatkovski, on niisuguseks muutuseihaluseks põhjust ka tänapäeval.

«Eeskätt oleks tarvis ületada see tõke, mis on eri riikide inimeste vahel,» rääkis lavastaja. «Mulle tundub, et ühes riigis elavad inimesed mõtlevad, et teises riigis elavad inimesed on süüdlased selles, mis kunagi ammu juhtus. Ma näen nõukogude aja jälgi ja sellest ajast pärit probleeme ka oma kodumaal ning need häirivad mind täpselt samamoodi nagu eestlasi siin. Kuidas arendada kahe riigi inimeste vahelist suhtlust ja koostööd ilma selle taagata – see on küsimus.»

«Hipide revolutsioon» jõuab kevadel lisaks Viljandile ka Tallinna ja Tartusse.

Tagasi üles