AINULT TELLIJALE

Sihtasutus pole Trepimäe kõrvale lubatud majaga nõus

Jutt käib sellest Oru tänava nõlva sisse jäävast tühjast krundist. Projekti järgi peaks sinna kerkima kolme maapealse korrusega korterelamu, millel on veel kaks korrust maa sees, et inimesed saaksid parkida ja asju hoida.

FOTO: KAOS Arhitektid

Viljandis Trepimäe kõrval asuva Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhid pole nõus linnavalitsusega, kes lubas nende ajaloolise hoone kõrvale ehitada täiesti uue stiiliga kortermaja. Linnavalitsus vaiet ei rahuldanud.

Viljandi peaarhitekti Olav Remmelkoore sõnul oli vaides neli punkti, millele Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) vastu vaidles. Peamiselt nägi Remmelkoor kirjas aga soovi alustada ühsikondlikku diskussiooni miljööväärtuse teemal ning see on arhitekti hinnangul väga tänuväärt ettevõtmine.

MES väidab neljale lehele mahtuvas vaides, et linnavalitsus pole uut maja lubades ära kuulanud naabrite arvamust ning rikutud on detailplaneeringut ja muinsuskaitsealale seatud piiranguid. Samuti arvavad sihtasutuse juhid, et uue kortermaja valmimise järel kaotab MES-i maja kinnisvaraturul väärtust. Lõpuks annab sihtasutus teada, et pole nõus lubama kanalisatsioonitorustiku ehitamist üle endale kuuluva maa.

Edasi lugemiseks:

Oled juba tellija? LOGI SISSE või SEO LEHE TELLIMUS

    Tagasi üles