GALERII. Võimlejad hankisid inspiratsiooni kuulsast maalist

E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Viljandis toimus GymnaFest 2017 Lõuna-Eesti eelvoor.

FOTO: Elmo Riig

Täna peeti Viljandi spordihoones võimlemispeo «GymnaFest 2017» Lõuna-Eesti eelvoor, mille viimane esitus oli inspireeritud maalist «Püha õhtusöömaaeg». Festivali tulemusena selgitatakse välja kaunimad kavad ning parimad pääsevad edasi novembri lõpul asetleidvale finaalpeole. 

«GymnaFest» on üks Eesti harrastusvõimlemise tippsündmusi. Võimlemisliidu peasekretär Viktor Saaron toonitas, et tuleb just tähele panna sõna «harrastusvõimlemine». «Sellel festivalil ei hinnata niivõrd võistluskavasid. Nii et kui ilu- või rühmvõimlejate rühm tahab tulla oma kavaga, mis on viimase peale lihvitud ja tore võistlusspordi jaoks, siis siin seda ei hinnata.» Harrastusvõimlemise festival on Saaroni sõnul küll võistlus, aga hinnatakse hoopis treenerite ja õpilaste loomingulist tööd. Kava peab väljendama teemat muusika, riietuse ja emotsioonidega. «See on nagu lugu ja mida rohkem vau-sid näeb, seda kõrgemalt hindab žürii,» lausus Saaron ning lisas, et loomulikult on üks viiest hinnatavast komponendist tehnika. 

Viljandisse oli täna kogunenud 26 rühma 409 võimlejaga. Lõuna-Eesti piirkond algab Viljandi- ja Pärnumaaga. Järvamaa kuulub võimlemises juba Põhja-Eesti alla ning sealne eelvoor toimus laupäeval Tallinnas. 

Edasi lugemiseks:

Oled juba tellija? LOGI SISSEvõi

Maksetingimustega tutvumiseks mine www.zlick.it/kkk

Tagasi üles