Amatöörmängija­seisuses väravavaht tõusis koondise kangelaseks

Viljandi käsipallimeeskonna väravavaht Rasmus Ots tegi laupäeval Eesti koondise vormis hiilgava mängu.

Laupäeval Tallinnas peetud käsipalli maailmameistrivõistluste valikmängus Bosnia ja Hertsegoviinaga kerkis Eesti koondise sangariks väravavaht Rasmus Ots, kes tunnistas, et loodetavasti aitas see kohtumine teda profisportlase staatusele lähemale.

«Tahan kiita kõiki, aga Rasmus Ots tegi superpartii ja oli meie selge sütitaja,» lausus koondise peatreener Rein Suvi kollkipri panust esile tuues.

Ots tõrjus eri raskusastmega viskeid – ka seitsme meetri joonelt – ning just tema hiilgav töö kohe esimesest minutist saadik aitas Eestil ohjad haarata. Bosnia ja Hertsegoviina jõudis kahe värava kaugusele, ent lõpuks võitis Eesti 29:25.

Küsimusele, kas ta on kunagi paremini mänginud, kõlas naerusuine vastus: «Ei tea, ei mäleta. Ei ole.»

Kui Sarajevo mängu järel ülistati vastaste väravavahti Benjamin Burićit, siis Tallinnas korduskohtumises oli väljaku kuningas võõrsil teisel poolajal sekkunud Ots.

«Täna ei saanud Burić hiilata, sest me ei teinud enam nii palju tema jaoks lihtsaid viskeid. Aga ta tase on ikkagi minu omast kõrgem: Bundesligas niisama keegi ei mängi,» võrdles Ots pärast kohtumist end maailma tugevaima liiga paremikku hinnatava ametivennaga.

Rasmus Ots on Viljandi HC meeskonna amatöörmängija, teenides käsipalli kõrvalt leiva lauale elektritarvete müüjana ja spordikoolis laste treenerina.

«Kindel soov ja eesmärk on profiks saada. Millal see juhtub, on raske öelda. Aga kindlasti ei teinud tänane partii halba,» rääkis Ots muigamisi.

Laupäeval Eesti parimana kaheksa väravat visanud Jürgen Rooba tõstis esile terve meeskonna ja sealhulgas ka enda kõrget tabavust.

«Täpselt ei tea, aga ma sain esimesel poolajal vist kõik visked sisse. Visata meeskonnana nii agressiivse kaitse vastu 29 väravat on vägev. Tegime ilmselgelt parema soorituse kui Sarajevos,» sõnas Rootsi esiliigaklubi Amo HK paremäär Rooba.

Eesti lootus maailmameistrivõistluste pääsmest jäi tänu võidule ellu. Jaanuarikuus ootab ees kaks kohtumist Šveitsiga.