N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eakate päeval tuleb ehtne simman

Sakala
Eakate päeval tuleb ehtne simman
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pühapäeval rõõmustab tuntud Karksi-Nuia kandlemängija  Heino Sõna koos sõpradega musitseerides eakat publikut Viljandis pärimusmuusika aidas.
Pühapäeval rõõmustab tuntud Karksi-Nuia kandlemängija Heino Sõna koos sõpradega musitseerides eakat publikut Viljandis pärimusmuusika aidas. Foto: Silver Tõnisson

1. oktoobril kell 15 ootavad legendaarsed pillimehed Heino Sõna ja Harri Lindmets kõiki pärimusmuusika aita eakate päeva kontserdile ja tantsule. 

Lisaks nimetatud pillimeestele teeb simmanimuusikat kapell Vanamuudu. 

«Pidime esinema kahekesi kandleäss Heino Sõnaga, aga ka ansambli Vanamuudu naised tahtsid ennast tuulutada ja Viljandis käia. Kukkuski nii välja, et sel pühapäeval pole aidas ainult kontsert eakatele härradele ja prouadele, vaid tants ja trall ka,» kirjeldas lõõtsamees Harri Lindmets saabuva pühapäeva meeleolusid. 

«Noorest peast on ju tantsitud ja tehtud igasuguseid trikke ning eks ikka tahame seda pensionipõlves meenutada. Kui on veel pensionäre, kes tahavad tantsida, ja kui tuleb ilus ilm, on ees lõbus pühapäev,» lisas ta ja lubas lisaks lõõtsamängule peomeeleolu üleval hoida muhedate lugudega päevilt, mil ta oli Võhandu kolhoosi aseesimees.

Paarimees Heino Sõna ei taha alla anda ning teab omast käest, et kui piduliste seltsis olla ning seltskond on hea, siis heliseb ka pill. «Hea on taas publiku ees rahvakandlega esineda ning kindlasti mängin lugusid, mis minu noorusajal pidudel südameid kütsid,» rääkis 80-aastane Karksi-Nuia pillimees. 

Oodatud on ka noored, kellele vanaisade muusika peaks igati meeldima – ikkagi klassika! 

29. septembril kell 10.40 parandatud pildiallkiri.

Märksõnad
Tagasi üles