Ma ei ole säärase lihtsustatud lähenemisega absoluutselt nõus. Lihtsaid lahendusi tekkinud olukorrale ja paisunud konfliktile ei ole, ent lihtsustatud lähenemine on nimelt see, mis on Viljandi noortespordi viinud sellisesse kallakseisu, kus ta praegu on. Millekski muuks, kui just lihtsustatud lähenemiseks ei saa pidada nendingut: raha ei ole, raha ei tule, võtke see pisku ja olge vait. Säärane on aga olnud senine retoorika, mida on pisut suhkurdatud, küsijaile näpuotsaga raha juurde poetades, kui lärm taas väga suureks paisumas.
Julgen arvata, et Viljandi linnas on noorte toetamiseks raha küllalt. Kus? Igasugustel muudel eelarvete ridadel. On vaid poliitilise tahte ja otsustuse küsimus, mille arvelt see lisa leida.
Näiteks ootan senimaani suure huviga linnavalitsuse analüüsi visitviljandi.ee lehe toimivuse ja mingitki moodi mõõdetava kasu kohta. Mäletatavasti kulutati sellele kümneid tuhandeid, et arendada linna turismi ja meelitada siia investoreid. Mõõdetaval tegevusel peab ju ometi olema mõõdetav tulemus, kas pole?
Faktiliselt ei ole aga tänaseni selle veebilehe puhul tegemist sisuliselt mitte millegi muu, kui ühe tavalise linna kodulehe alamsektsioonide dubleerimisega: siin saab elada, siin saab süüa-juua, siin on ettevõtja see ja ärimees too, kes ootavad töötajaid ning äriettepanekuid. Ah jaa, põnevate paikade kaart ja kontserdikava on sel lehel ka.
Jah, võib ju oponeerida, säärast veebiväravat vajab iga endast lugupidav linn. Sellega võiks ju isegi nõustuda, kui aga ei tekiks paradoksi uute perede Viljandisse meelitamisel kasutatava kujundkeele ja siin neile pakutavate teenuste, nende hulgas huvihariduse ja sportimisvõimaluste vahel. Sõnad ja teod ei käi kokku.