Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Võhmasse tuleb koolitatud istikutega tammepark

1 min lugemist
Need väikesed taimed võivad mitmesaja aastaga sirguda hiiglasteks. FOTO: Peeter Kümmel

Eesti Vabariigi juubeliaastal rajatakse üle Eesti 100 tamme tammikuid. Sel laupäeval istutatakse 100 tammega park Võhmasse, linnale kuuluvale kinnistule Tallinna tänav 43 kõrval. 

Tellijale

Algatus tuli Võhma aiandusseltsilt Kanarbik. «Kui riigikantselei algatus neli aastat tagasi välja kuulutati, mõtlesime, et Võhma võiks sellega ühineda,» rääkis seltsi juhatusse kuuluv Riho Teras. «Ilus mõte ju – tammedest jääb mälestus mitmesajaks aastaks. Et linnas pole selliseid teid, kuhu alleed teha, siis otsustasime rajada tammiku.»

Et riigikantselei algatus eeldab partnerina omavalitsust, võttis selts ühendust kooli ja linnaga ning ühise aktsioonina nüüdne tammik tulebki. Esialgu oli plaan istikud ise kasvatada ja tammetõrud jagati seltsi liikmetele laiali, kuid see plaan Terase sõnutsi äpardus, sest taimed jäid enamikul koolitamata. See tähendab, et noored tammed tuleb vahepeal välja kaevata ja juurestikku kolmandiku võrra kärpida, et see hargnema hakkaks ja moodustuks kompaktne juuremass. Kui seda ei tee, kasvab taimel Terase sõnutsi hästi suur peajuur ning enamasti see kasvama ei lähe. Kärpida tulnuks mitu korda. Mõned seltsi liikmed siiski koolitasid oma tammesid ning need lähevad mulda, aga enamik istikuid tuleb ikkagi Järvselja taimeaiast. 

27.03.2020 30.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto