Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Ministeerium kutsub tunnustama noortevaldkonna tegijaid

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Elmo Riig / Sakala

Haridus- ja teadusministeerium kutsub üles esitama kandidaate noortevaldkonna tunnustamise konkursile, et tõsta esile noorsootöösse panustanud ja seda valdkonda edendanud inimesi ja organisatsioone ning mõjukamaid algatusi nii kohalikul, üleriigilisel kui rahvusvahelisel tasandil.

Noorteosakonna juhataja Reelika Ojakivi sõnul annab iga noorsootööd arendav inimene ühiskonnale suure ja tänuväärse panuse. «Noorsootöös osalemine on vajalik igale noorele, andes teadmisi ja oskusi, toetades loovust, ettevõtlikku ja omaalgatuslikku eluhoiakut ning aidates vähendada sotsiaalse tõrjutuse riski ja ennetada riskikäitumist,» ütles Ojakivi.

Konkursile saavad kandidaate esitada kõik juriidilised ja füüsilised isikud kaheteistkümnes kategoorias: aasta noorsootöötaja, aasta huvikool, aasta noortekeskus, aasta noorteühing või -organisatsioon, aasta osaluskogu ja õpilasesindus, aasta noortemalev, aasta noortelaager, aasta kohalik omavalitsus, aasta noorsootööühing, aasta toetaja noorsootöös, aasta tegu noorsootöös ning pikaajaline panus noortevaldkonda.

Kandidaatide esitamise vormid on kättesaadavad Eesti noorstootöö keskuse konkursiveebis https://entk.konkursiveeb.hitsa.ee/, kuhu saab kandidaate esitada, registreerudes ja logides sisse ID-kaardi või Mobiil-ID-ga. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 1. november.

Lõpliku ettepaneku kandidaatide riiklikuks tunnustamiseks teeb haridus- ja teadusministrile noorsootöö keskuse moodustatud komisjon, kuhu kuuluvad nii noortevaldkonna kui noorte esindajad.

Auhinnad antakse kätte 2018. aasta alguses.

Tagasi üles