Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Vingugaasiandur muutub gaasiseadme kasutajale kohustuslikuks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Vingugaasiandur. | FOTO: Margus Ansu

Tehnilise järelevalve amet (TJA) tuletab meelde, et tuleva aasta 1. jaanuarist muutub vingugaasiandur kohustuslikuks. Gaasiseadmetest põhjustatud õnnetuste vältimiseks on kohustuslik paigaldada vingugaasiandur eluruumidesse, kus on korstnaga ühendatud gaasiseade.

Vingugaas on lõhnatu ja värvitu gaas, mis tekib mittetäieliku põlemise käigus ning põhjustab sissehingamisel eluohtliku vingumürgituse. Vingugaasiandur on suitsuanduriga sarnanev seade, mis tuvastab vingugaasi olemasolu õhus ja edastab häiresignaali.

Anduri omanik peab tagama anduri korrashoiu ja toimimise. Anduri paigaldamine on vabatahtlik siis, kui tehniliste abinõudega on välditud vingugaasi teke ja eluruumi sattumine, näiteks kui gaasiseadme põlemisõhk võetakse otse välisõhust ning põlemisgaasid juhitakse samuti otse selleks ettenähtud korstna kaudu välisõhku. Vingugaasiandur võib olla numbrilise näidikuga ja ilma selleta. Andurit valides tuleb tähelepanu pöörata kasutuskeskkonnale: kui gaasiseade on niiskes ruumis, peab valima sellesse keskkonda sobiva anduri.

TJA paneb inimestele südamele, et ka anduri olemasolul tuleb oma gaasiseadmeid regulaarselt kontrollida ja hooldada. Korteris asuva gaasipaigaldise nõuetele vastavuse eest vastutab iga korteriomanik ise. Kortermaja trepikodades oleva gaasitorustiku eest vastutavad korteriühistu liikmed ühiselt. Igasugune korterisisene gaasipaigaldise ümberehitamine tuleb kooskõlastada kortermaja kaasomanike ja korteriühistuga. Enamiku viimastel aastatel kodutarbijatega juhtunud gaasiõnnetuste põhjusteks on olnud korterisiseste gaasipaigaldiste ja nendega seotud tehnosüsteemide omavoliline ümberehitamine või -paigaldamine.

TJA soovitab vingugaasianduri paigaldada lisaks gaasiseadmetega eluruumidele ka muudesse eluruumidesse, kus on küttekoldeid nagu pliidid, ahjud või kaminad, millest võib põlemise käigus eralduda vingugaasi.

Tagasi üles