Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tähelepanu! Valmis olla! Valimised!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Madis Timpson | FOTO: Elmo Riig

KÕIGEPEALT AUS ülestunnistus: käesolev arvamusavaldus on ajendatud eelolevatest valimistest.

Valimisaastad on toredad. Äkki ilmuvad leheveergudele lood, mis kutsuvad üles kokku leppima ühele pulgale astumises, keegi kirjutab avalikke kirju peatoimetajale ning mõni võtab vaevaks sarjata isegi arvamusloo kirjutajat. Väga lahe on isiklikult pasunasse anda. Igasugune tähelepanu valimiste ajal pidavat olema ju hea!

JA NÜÜD ASJAST kah. Mulle tundub, et läbi on need ajad, kui ainult vastandumisega sai edukas olla. Klikke ja laike võid sa küll saada, aga sisu see ju ei muuda.

Minu arvates peaksime keskenduma hoopis tulevikule. Minevikus tuhnida ja käsi rusikas käia pole lihtsalt praktiline. Öeldakse ju, et hammaste kiristamisega on see häda, et sa kulutad oma hambaid, selmet vaadata, kuidas asju paremini teha saaks.

Sõlmisime Reformierakonnas varakevadel kokkuleppe, et kui sügisel valimisteks läheb, ei hakka me tegema isiklikke rünnakuid vastaskandidaatide vastu. Kellegi peale me kadedad pole ja hambaid ei kirista ning poliitilises mudamaadluses pole meil samuti plaanis osaleda. Väitleme parem ideede pinnalt ja las siis valijad otsustavad, kelle mõtted ja ideed kõige paremad on. Me oleme avatud aruteludele, kuidas saaks paremini kohalikku elu edendada.

Isiklikult luban, et ei hakka eri auditooriumidele rääkima erinevat juttu. Piltlikult öeldes ei kavatse ma lubada naistele kaineid mehi ja meestele ilma rahata viina. See oleks silmakirjalik.

KUTSUN ÜLES kõiki valimistel osalejaid säilitama soliidsust, sest lõppkokkuvõttes ajame kõik ju ühist asja – Viljandi asja. Arusaamad võivad loomulikult erinevad olla.

Sooviksin lõpetuseks tsiteerida üht oma lemmikut Karl Popperit, kes raamatus «Avatud ühiskond ja tema vaenlased» on kirjutanud: «Usun, et sõnadest ei sõltu miski, küll aga sõltub kõik meie praktilistest nõudmistest või ettepanekutest, raamimaks poliitikat, mida soovime omaks võtta.»

Ja kindlasti soovitan ma inimestel valima minna.

Tagasi üles