Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Ugala avas raudse eesriide ja valgustas teatrimaja

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Valgustatud Ugala teatrimaja öises Viljandis. | FOTO: Heigo Teder/Ugala

Ugala teatrimaja taha Reinu tee äärde jääval alal avati neljapäeva õhtul kunstiteos „Eesriie“, mis on kolme kunstniku metalne ühislooming.

Neljapäeva õhtul avatud kunstiteos "Eesriie" asub teatrimaja taga. | FOTO: Heigo Teder/Ugala
Kunstiteose "Eesriie" autorid on Kaiko Kivi, Bruno Lillemets ja Argo Männik. / Heigo Teder / Ugala | FOTO: Heigo Teder/Ugala

Kaiko Kivi, Bruno Lillemetsa ja Argo Männiku teos „Eesriie“ võitis 2016. aasta suvel Ugala teatri renoveerimise ajal läbi viidud kunstikonkursi. Tegu on eesriidena langeva kardina muljet jätva optilise illusiooniga, mis muudab ilmet, kui seda eri nurkade alt vaadelda. Pimedal ajal lisanduv valgustus toob taiese tekstuuri ja rütmilisuse esile.

Samal õhtul süüdati ka teatrimaja fassaadi ümbritsev uus valguslahendus, mis aitab Viljandi üht tuntumat maamärki ööpimeduses esile tuua. Uudne valguslahendus hakkab tervitama edaspidi kõiki teatrisse tulijaid.

Ugala alustab sel laupäeval esimest hooaega renoveeritud teatrimajas. Avaõhtu eel on teater korraldanud nädala kestva minifestivali, pakkudes iga päev mõnd sündmust.

Neljapäeva õhtul avatud kunstiteos "Eesriie" asub teatrimaja taga. / Heigo Teder / Ugala | FOTO: Heigo Teder/Ugala
Tagasi üles