Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Sügisel saab tasuta koolitusvõimaluse rohkem kui 7500 inimest

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Õppeklass | FOTO: Marko Saarm / Sakala

Sel aastal saab haridus- ja teadusministeeriumi tellitud tasuta koolitustel osaleda 14 000 inimest. 30 valdkonnas on üle tuhande tasuta kursuse. Sügisel on lisandunud veel 215 tasuta kursust, millel saab osaleda rohkem kui 7500 inimest.

«Otsustasime suure huvi tõttu koostada lisatellimuse tasuta täienduskoolituse kursuste jaoks,» selgitas programmijuht Kairi Solmann. Enim pakutakse arvutikasutamise, majutuse ja toitlustamise ning ehituse kursusi, aga arendada saab ka teeninduskultuuri, meeskonnatööd või tööalast võõrkeeleoskust.

Kursused on kutseõppeasutustes ja kutseõpet pakkuvates rakenduskõrgkoolides üle Eesti ning on mõeldud täiskasvanutele, kelle konkurentsivõimet ja toimetulekut tööturul aitab kursusel õpitav tunduvalt parandada.

Täienduskoolituse riiklik koolitustellimus on mõeldud täiskasvanutele, kes pole saanud erialast ettevalmistust või kelle oskused vajavad ajakohastamist. Tasuta kursustele pääseb majanduslikust olukorrast või haridustasemest hoolimata. Kursused on valitud koostöös koolidega, lähtudes valdkondlikust ja piirkondlikust koolitusvajadusest.

Kursusi rahastavad Euroopa sotsiaalfond ning haridus- ja teadusministeerium tegevuse «Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste parandamine» kaudu.

Täpsem info kursuste ja nendele registreerimise kohta on koolide veebilehtedel või aadressil www.hm.ee/tasuta-kursused.

Tagasi üles