Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Ugala loominguline juht Ott Aardam: "Jah, ma olen Viljandis õnnelik"

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Ott Aardamit intervjueeris Ugala korraldusjuht Heigo Teder. | FOTO: Mari Nurk

Ugala teatri saatesarja "Suitsuruumilood" külaline oli seekord teatri loominguline juht Ott Aardam, kellel äsja täitus kolm aastat Ugala teatri eesotsas.

Ott Aardamit intervjueeris Ugala korraldusjuht Heigo Teder. | FOTO: Mari Nurk

Esimest korda publiku osalusel olnud avalikul salvestusõhtul vaatas Aardam möödunud kolmele aastale tagasi. Nende aastate jooksul elas Ugala teater üle rasked ajad: teatrimaja remont, Ugala black boxi loomine, rohked väljasõidud, uue repertuaari loomine ja 2017. aasta kevadel renoveeritud teatrimajja tagasi kolimine, mis päädis Ugala teatri jaoks viimase 25 aasta kõige publikurohkema hooajaga.

Kolm aastat täis raskeid väljakutseid ja ponnistusi on kandnud vilja ja Ugala teater läheb uuele hooajale vastu hoopis uute väljakutsetega. Seda nii loominguliselt kui ka organisatoorselt.

Ott Aardam, kes lisaks peanäitejuhi ametile, on tuntud ka kui näitleja, lavastaja ja näitekirjanik, paotab intervjuus ka ust loomingulise elu pingelistele momentidele ja annab enda kogemuste najal nõu, kuidas ja kellelt leida rasketel hetkedel tuge.

"Suitsuruumilood" on jutusaade, milles Ugala teatri korraldusjuht Heigo Teder kutsub endale külla erinevaid loomeinimesi, et avada kuulajatele läbi avameelsete vestluste teatri telgitaguseid. Kohtumiste omapäraks on see, et kogu jutuajamine võetakse linti ühe võttekorraga ja salvestusele hilisemat toimetamist ei järgne. Dokumentaalse vormi valimine on taotluslik, täpselt nii nagu eluski on tegemist kohtumistega, kus sõnu tagasi ei võeta ja tegusid ilusamaks ei kohandata.

Saadet saab kuulata siit

Saatesarja “Suitsuruumilood” varasematest kohtumistest on kuulajateni jõudnud jutuajamised näitlejatega Peeter Rästas (Rakvere teater), Gert Raudsep (NO99) ja Ugala teatri näitlejate Tanel Ingi, Janek Vadi ja Vallo Kirsiga.

Tagasi üles