Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Neljapäevani saab teha otsuse e-valijakaardi saamiseks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Riigiportaal eesti.ee loodi 2007. aastal, et teha inimestele riigiga suhtlemine lihtsamaks. | FOTO: Aivar Aotäht / Sakala

Neljapäevani saab teha valiku paberita valijakaardi saamiseks tänavusteks kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteks. Paberivaba ehk e-valijakaardi saamiseks tuleb suunata oma eesti.ee e-posti aadress igapäevaselt kasutatavale e-posti aadressile.

«Praeguseks on eesti.ee aadressi isiklikule e-posti aadressile suunanud 319 000 inimest. Need inimesed on teinud valiku mugavamaks asjaajamiseks riigiga, saades riigi teavitused oma igapäevaselt kasutatavale e-posti aadressile,» ütles siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas.

Valijakaardil on info selle kohta, millal ja kus valida saab. E-valijakaardiga ei kaasne kohustust e-hääletada, oma hääle võib endiselt anda valimisjaoskonnas. Valijakaarti ei pea hääletama minnes kaasa võtma.

Eesti.ee aadressi saab suunata siin ja selleks on vaja leheküljele ID-kaardi, mobiil-ID või internetipanga kaudu siseneda.

Viimane aeg on üle vaadata ka oma rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmed. Valijale määratakse valimisjaoskond nende aadressiandmete järgi, mis on rahvastikuregistris seisuga 15. september 2017. Kehtivaid andmeid saab kontrollida riigiportaalis. Kui elukohaandmed on muutunud, saab sealsamas esitada elektroonilise elukohateate oma uue aadressiga. Elukohateate võib esitada ka elukohajärgsele valla- või linnavalitsusele kohapeal.

Valijakaartide saatmist alustatakse 25. septembrist. Kohaliku omavalitsuse volikogu valimised on 15. oktoobril. E-hääletamine algab 5. oktoobril ja eelhääletamine 9. oktoobril.

Tagasi üles