Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

„Augustiöö Augustiga“ lõpeb libahundijooksuga

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
August Kitzbergi mälestusskulptuur Karksi-Nuias. | FOTO: ELMO RIIG/SAKALA

Täna saab Karksis teoks järjekorras juba kolmas kohalikule kuulsaimale kirjanikule August Kitzbergile pühendatud «Augustiööd Augustiga». Ettevõtmine algab juba keskpäeval giidiga tuuriga kirjaniku majamuuseumis, punkt pannakse aga südaööl algava libahundijooksuga, kus peaauhinnaks on lambanahk.

«Mõlemad senised korrad on hoogu ja indu edasitegemiseks andnud,» kinnitas korraldaja Kai Kannistu. «Teatrietenduste maratonid on läinud väga edukalt ning muuseumi on ka alati rahvast jätkunud. Libahundijooksul oli aga esimesel aastal osalejaid rohkem. Loodan, et tänavu saame sellest mõõnast jälle üle.»

Kella 12–15 on avatud Leeli külas Maiel asuv kirjaniku majamuuseum, kus giidiks on Toivo Univer. Kell 16 algab Remsi külas Metsatares kurttummade kooli juhataja Volmer Univere ja kooli inspektori Markus Univere mälestustahvli avamine. Kell 17.30 on kavas Kitzbergi monumendi juures Karksi-Nuias lillede asetamine ja pildistamine.

Teatriprogrammi avab kell 18 Karksi-Nuia oma näitering «Sõnni Mats», lavastaja Leana Liivson; kell 19 Lendteatri «Sadam», lavastaja Airè Pajur; kell 20.30 Seasaare Teatri «Ükskord juhtus nii ...», lavastaja Jaanus Kukk; kell 21.30 Lendteatri «Kui tähed säravad», autor ja lavastaja Airé Pajur; kella 23–2 kestab retrodisko, puldis on RetroKiirabi. Kell 24 antakse start libahundijooksule.

Tagasi üles