Liba-Sakala. Haruldasi kaadreid folgiajaloost

Peaaegu igal aastal on folgirahvas pidanud üle elama korraliku paduvihma. 2002. aastal oli sademeid aga rohkem kui kunagi varem. Pilt on tehtud Kaevumäe lava ees.

FOTO: Libasakala

Parajasti käib järjekorras 25. Viljandi pärimusmuusika festival. Veerandsajanda juubeli puhul on välja antud ka folgi ajalugu käsitlev raamat.

Vähesed teavad, et president Toomas Hendrik Ilves oli aktiivne folkar ka enne presidendiametisse sattumist. Siis sai ta üritusest osa võtta vabas riietuses.

FOTO: Libasakala

Edelaraudteega koostöös käima pandud erirong on aidanud tõelisel muusikasõbral kiirelt ja soodsalt festivalile pääseda. Meeleolu on ülev kohe sõidu algusest saadik.

FOTO: Libasakala

2012. aastal pandi folgile üles piireaiad ehk pärimeeter, et suvalised tegelased ei pääseks festivalialale. Nii sai osa kohalikke nautida peomelu vaid üle aia vaadates.

FOTO: Libasakala

Üks festivali püsiesinejaid on ansambel Minu Isa Oli Ausus Ise. Ehkki ta pole mingi publikumagnet, toob ta oma püsiva austajaskonna alati kohale.

FOTO: Libasakala

Esimesel festivalil oli korraldajatel sedavõrd vähe raha, et ööklubiks kasutati Ando Kivibergi isiklikku telki. Õnneks polnud siis kohal ka ülearu palju rahvast.

FOTO: Libasakala

Paraku ei mahtunud kõik ajaloolised hetked tollesse koguteosesse, sest raamat pole teadupärast kummist, vaid hoopis paberist. Liba-Sakala avaldab mõne eksklusiivse kaadri muusikapeo ajaloost.

Jalgtee lahendus leitud

Pärast pingelisi arutelusid jõudis Viljandi linnavalitsus lahenduseni, kuidas saaks viia ellu tänavuse kaasava eelarve võistluse võidutöö, Uueveski oru jalgteede korrastamise. 

Kuna ehitaja küsis tööde tegemise eest arvatust üheksa korda suurema summa, siis soovitab linnavalitsus teema algatajatel veel kaheksa korda esitada oma idee kaasava eelarve konkursile.

«Kui need inimesed, kes seekord seda projekti toetasid, on endiselt sama meelt, siis pole keeruline ka järgmised kaheksa aastat just see idee võitjaks hääletada,» selgitas linnavalitsuse kõne­isik. Nii saab vajalik töö kenasti tehtud ja samas jäädakse lubatud rahastamise piiridesse.

Liba-Sakala toob augustist tänavatele lehepensionärid

Et laste kasutamine ajalehemüüjatena ei ole enam seadusega lubatud, palkas Liba-Sakala esimesena Eestis oma numbreid müüma pensionärid.

«Pensionäridel napib alati raha ja samas on neil varasemast elust töötamise kogemus,» põhjendas lehe vastutav väljaandja Toivu Pesu uut ettevõtmist.

Pesu sõnul on pensionärid väga kohusetundlikud ja nende peale võib kindel olla. 

«Muidugi ei liigu pensionär väga kiiresti ja tal võtab lehenumbrite mahamüümine kauem aega kui lastel, aga ega meil ole ka tuli takus – Liba-Sakala ilmub ju maksimaalselt korra kuus,» rääkis Pesu.

Tagasi üles