N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Liba-Sakala. Haruldasi kaadreid folgiajaloost

Sakala
Liba-Sakala. Haruldasi kaadreid folgiajaloost
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peaaegu igal aastal on folgirahvas pidanud üle elama korraliku paduvihma. 2002. aastal oli sademeid aga rohkem kui kunagi varem. Pilt on tehtud Kaevumäe lava ees.
Peaaegu igal aastal on folgirahvas pidanud üle elama korraliku paduvihma. 2002. aastal oli sademeid aga rohkem kui kunagi varem. Pilt on tehtud Kaevumäe lava ees. Foto: Libasakala

Parajasti käib järjekorras 25. Viljandi pärimusmuusika festival. Veerandsajanda juubeli puhul on välja antud ka folgi ajalugu käsitlev raamat.

Paraku ei mahtunud kõik ajaloolised hetked tollesse koguteosesse, sest raamat pole teadupärast kummist, vaid hoopis paberist. Liba-Sakala avaldab mõne eksklusiivse kaadri muusikapeo ajaloost.

Jalgtee lahendus leitud

Pärast pingelisi arutelusid jõudis Viljandi linnavalitsus lahenduseni, kuidas saaks viia ellu tänavuse kaasava eelarve võistluse võidutöö, Uueveski oru jalgteede korrastamise. 

Kuna ehitaja küsis tööde tegemise eest arvatust üheksa korda suurema summa, siis soovitab linnavalitsus teema algatajatel veel kaheksa korda esitada oma idee kaasava eelarve konkursile.

«Kui need inimesed, kes seekord seda projekti toetasid, on endiselt sama meelt, siis pole keeruline ka järgmised kaheksa aastat just see idee võitjaks hääletada,» selgitas linnavalitsuse kõne­isik. Nii saab vajalik töö kenasti tehtud ja samas jäädakse lubatud rahastamise piiridesse.

Liba-Sakala toob augustist tänavatele lehepensionärid

Et laste kasutamine ajalehemüüjatena ei ole enam seadusega lubatud, palkas Liba-Sakala esimesena Eestis oma numbreid müüma pensionärid.

«Pensionäridel napib alati raha ja samas on neil varasemast elust töötamise kogemus,» põhjendas lehe vastutav väljaandja Toivu Pesu uut ettevõtmist.

Pesu sõnul on pensionärid väga kohusetundlikud ja nende peale võib kindel olla. 

«Muidugi ei liigu pensionär väga kiiresti ja tal võtab lehenumbrite mahamüümine kauem aega kui lastel, aga ega meil ole ka tuli takus – Liba-Sakala ilmub ju maksimaalselt korra kuus,» rääkis Pesu.

Märksõnad
Tagasi üles