N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Folgilise vihmavari ei jõua kuivada

Kell 20.55 lisatud galerii vihma trotsivatest folgilistest
Kaie Mölter
, reporter
Folgilise vihmavari ei jõua kuivada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kuiv ilm soosis täna alanud Viljandi pärimusmuusika festivali avaetendust ja rongkäiku, ent pärast seda on mõõdukas vihm folkijaid märjutanud.
 

Untsakate esinemise ajaks vihm lakkas ning publik võis keebid kokku pakkida ja vihmavarjud käevangu riputada. Seda lõbu polnud aga kauaks ja sadu algas taas.

"Kes ellu meist jäid / need jõid ja need sõid..." laulsid Untsakad ja muist publikut andis jalgadele valu.

"Ega me vihma eest põgene," seletas hoolikalt keepi mähkunud Jüri Puhang. "Ilmal pole häda midagi, me kiirustame teisele kontserdile tuletõrjehoovi,"  selgitas ta kaaslasega sammu pidades.

Rubiini platsil leidsid Viia Goretskaja ja Aavo Antsov vihma eest kaitset pärnapuu lehtede all. "Kui kodust tulema hakkasime, siis ei sadanud ja meil pole keepe ega vihmavarje,"  selgitas Viia.

Paaril oli samuti kavas  minna tuletõrjehoovi Prantsuse duot kuulama. "Peame jooksma poodi keepi ostma, ilm on täna väga muutlik," olid Aavo ja Viia ühel nõul.

Untsakad aga panid samal ajal oma keebilise või ka keebitu publiku Kirsimäel hoogsalt tantsima. Vihm ei seganud kedagi.


 

Märksõnad
Tagasi üles