Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kõrge positsioon nimekirjas, nõunikuamet ja koht riigiettevõtte nõukogus

Loe, mida soovis linnapea Ando Kiviberg oma erakonna juhtidelt

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Ando Kiviberg | FOTO: Elmo Riig

Viljandi linnapea Ando Kiviberg küsis juuni lõpus oma erakonna juhilt Helir-Valdor Seedrilt head positsiooni riigikogu valimisteks, aga ka erakonna poliitilise nõuniku kohta ja positsiooni mõne riigiettevõtte nõukogus.

Ando Kiviberg tegi täna oma Facebooki lehel avalikuks kirja, mille ta saatis juuni eelviimasel päeval Isamaa ja Res Publica Liidu esimehele Helir-Valdor Seedrile ja peasekretärile Priit Sibulale. Sellest selgub, et ta küsis erakonna juhilt kolme asja.

Esimene oli seotud stsenaariumiga, et tal ei õnnestu pärast sügisesi valimisi Viljandi linnapeana jätkata. Sel juhul oli tema soov saada poliitilise nõuniku koht kas mõne erakonna ministri kabinetis või riigikogu fraktsioonis. Samuti tahtis ta kohta mõne riigiettevõtte nõukogus ning esimest või teist kohta riigikogu valimistel IRL-i Harju- ja Raplamaa piirkonnas.

Teine nõudmine oli seotud olukorraga, kus ta jätkaks linnapeana. Sel juhul oleks ta tahtnud Viljandi- ja Järvamaa piirkonna esinumbri kohta ning partei rahastust kampaania tegemiseks. Samuti leidis ta, et seni siin piirkonnas esinumbrina kandideerinud Helir-Valdor Seeder võiks minna riigikogu kohta püüdma pealinna, kus jagatakse rohkem mandaate.

Kivibergi kolmas soov oli seotud sügiseste valimistega, mille tarbeks küsis ta erakonnalt 7000 eurot, et teha tugevat kampaaniat.

Otsustamiseks andis Kiviberg erakonna juhtidele juuni lõpus paarkümmend tundi ja sai neilt eitava vastuse. Seejärel langetas ta otsuse, et ei astu Viljandis enam üles IRL-i linnapeakandidaadina, ning mõni päev hiljem avaldas, et ei osale üldse valimistel IRL-i nimekirjas.

Tagasi üles