Vana hea tuttav Perry Mason on tagasi!

FOTO: Repro

​Hakkasin mõne aja eest uuesti lugema Eestis väljaantud Perry Masoni lugusid. Ja kronoloogilises järjekorras – nii, nagu Erle Stanley Gardneri kirjutatud raamatud Ameerikas omal ajal trükivalgust nägid.

Tellijale

Eesti keeles anti esimesed kaks Masoni-lugu välja nõukaajal. Tõeline tulistamine läks aga lahti pärast Eesti vabanemist, kui kirjastusi tekkis nagu laipu Midsomeris. Paraku avaldati neid raamatuid läbisegi ja seetõttu oli peategelaste arengut võimatu jälgida.

Kuna viimasel ajal polnud enam ühtki Gardnerit avaldatud, arvasin, et kõik tema Masoni-lood on nüüdseks siingi trükivalgust näinud. Raamatuist nimekirja tehes selgus aga minu suureks üllatuseks, et 82 romaanist tervelt 25 oli veel tõlkimata. Ja ütlemata tore kokkusattumus oli, et kui olin jõudnud lõpetada järjekorras 24. Masoni-raamatu, lugesin uudist: kirjastus Tänapäev asub jälle avaldama selle legendaarse advokaadi juhtumeid ning esimesena tuleb lettidele 25. romaan «Siniseks löödud silmaga blondiini juhtum». Niisiis sain jätkata just sealt, kus muidu oleks auk tekkinud. Omaette väärtus oli, et sinise silmaga blondiini lugu algabki juba eelmise raamatu lõpust.

Tagasi üles