Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Põllumaa väärtus kasvab

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tolmupilv käib tavaliselt kevadtöödega kaasas. | FOTO: Peeter Kümmel / Sakala

Maa-ameti avaldatud 2016. aasta tehingute analüüs näitab, et haritava maa mediaanhind oli möödunud aastal 2700 eurot hektari eest, olles kaheksa protsenti kõrgem kui aasta varem.

Kõige aktiivsem oli haritava maa turg Lääne-Virumaal, kus tehti 141 tehingut. Järgnesid Viljandi- ja Järvamaa 118 tehinguga.

Haritava maa hind oli kõrgeim Jõgevamaal, madalaim Hiiu- ja Saaremaal. Maatüki hinda mõjutab muude tegurite seas pindala, suurema põllumaa hektari mediaanhind on kõrgem kui väiksemal põllumaal. 2016. aastal oli tehingute mediaanpindala 7,4 hektarit, mis on suurem kui aasta varem.

«Viimastel aastatel on huvi Eesti põllumaa vastu üha kasvanud. Sellele viitab asjaolu, et viie aastaga on haritava maa hektari hind tõusnud koguni 85,3 protsenti,» ütles maa-ameti peadirektor Tambet Tiits.

Haritava maaga tehti 2016. aastal kokku 1404 tehingut, mis on 2015. aastaga võrreldes kolm protsenti rohkem. Tehingute koguväärtus kasvas 2016. aastal 30,4 protsenti võrreldes eelmise aastaga, ulatudes 41,1 miljoni euroni.

Tagasi üles