Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Politseinikud pööravad täna tähelepanu raske jalaga juhtidele

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Möödunud aastal määrati liikluses kõige rohkem trahve kiiruse ületamise eest. Nõudeid esitati kogusummas 4 992 676 eurot. | FOTO: Elmo Riig / Sakala

Tänastel liiklustalgutel jälgivad politseinikud piirkiirusest kinnipidamist inimeste soovitud kohtades.

Hommikul alanud ja homme hommikuni kestvate liiklustalgute eel andsid inimesed teada rohkem kui 1600 Eesti probleemsest paigast. Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametniku Sirle Loigo sõnul laekus politseile ka teisi muresid, kuid selgi aastal püsib fookus raske jalaga juhtidel. „Ilusate ilmade saabudes saab meie teede suurimaks mureks kiirus. Paraku on levinud arusaam, et õnnetused juhtuvad teiste inimestega, mitte minuga, ning kiirust ületatakse vastutust ja ohtu tundmata,“ rääkis ta.

Aasta-aastalt kasvanud kiiruseületamiste arv linnades on üks põhjus, miks ka tänavuste liiklustalgute fookuses on kiiruseületajad. „Enamik sissekande teinud inimestest tunneb siirast muret oma elukoha, lapse koolitee või igapäevase liikumismarsruudi turvalisuse pärast. Kogutud info annab meile pildi, kui paljusid kiirust ületavad juhid häirivad ja ohtu seavad, ning millistes kohtades nad seda teevad. Oleme 24 tunni jooksul just seal, kuhu meid oodatakse,“ kõneles Loigo.

Suur osa kohti, peaaegu tuhat, kanti kaardile Harjumaal ja Tallinnas. Loigo sõnul pole see üllatav, sest Harjumaal elab ja liigub iga päev palju inimesi. „Kuid liiklustalgute mõte on jõuda ka sinna, kuhu patrull iga päev ei jõua. Teeme oma parima, et olla kohal vahel politseinikele kaugeks jäävates piirkondades,“ rääkis Loigo. Tartumaal sisestati ligi 300 kohta ja Pärnumaal üle 60 koha.

Sarnaselt eelmise aastaga märgiti kaardile nii asulasiseseid kui -väliseid paiku, bussipeatusi ja õuealasid, haridusasutuste ümbrusi ning maanteelõike.

Mullu 21. aprillil ööpäeva kestnud talgutel osales rohkem kui 250 politseinikku. Nad vormistasid 220 kiiruseületamist ning lisaks sellele vestlesid ligi poole tuhande juhiga.

Inimeste ettepanekute alusel korraldatakse liiklustalguid üle Euroopa. Infot talgupäeval toimuvast saab politsei- ja piirivalveameti Facebooki lehelt, millele pääsevad ligi ka need, kel sotsiaalmeediakontot ei ole.

Linnakeskkonnas piirkiirusest kinnipidamisele keskendub ka maanteeameti eile alanud kampaania “Liitu kiirusjälgijatega!“.

Tagasi üles