Sisukord
Paberleht
Paberleht

Valgendatud uusversioon vihastas fännid välja

2 min lugemist
Kõigi aegade ühe mõjukama anime «Ghost In The Shell» uusversiooni kütkestav hübriidsõdalane Major (Scarlett Johansson) järjekordse aktsiooni lõppfaasis. FOTO: PARAMOUNT / FORUM CINEMAS

Küberpungi klassika «Ghost In The Shell» 3D-uusversioon proovib mängida moodsatel hirmudel. Hirm suurkorporatsioonide manipulatsiooni ees. Hirm jälitamise ees. Mõistagi terrorismihirm. 

Tellijale Tellijale

Kõike seda on vürtsitatud peadpööritava märuli ja vägevate futuristlike linnavisioonidega. Midagi põhimõttelist on selle käigus siiski viltu läinud, täpselt nagu pealkirjale eestikeelset vastet valides: «Hing anumas» ei saa originaali peenele metafoorile kuigi hästi pihta. Kui algversioonis on action vahend millegi enama jutustamiseks, siis uusversioonis on see eesmärk omaette.

Möödunud sajandi viimasel kümnendil, mil Jaapani animed jõudsid Euroopa ja Ameerika kultuuriruumi, arutleti tuliselt selle üle, kas need kuuluvad multifilmide ja üldse kino kui sellise alla või on täiesti omaette ja individuaalselt käsitletav kunstivorm. Mõistagi kasutavad detailitihedad, hämmastavalt keerulised ja graafiliselt loomingulised animed tunduvalt rohkem animatsiooni kui traditsioonilise filmi vahendeid.

23.09.2020 24.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto