Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Veel 20 000 madalapalgalisel on tulumaksu tagastamise taotlus esitamata

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Veel ligi 20 000 inimesel on õigus maksu- ja tolliametilt tulumaksutagastust taotleda. | FOTO: Margus Ansu (Postimees)

Maksu- ja tolliameti (MTA) andmetel on 31. märtsini võimalik taotleda madalapalgalise tulumaksu tagasimakset veel 20 000 inimesel, kes ei ole seni e-maksuametis või e-tollis oma tuludeklaratsiooni ega tagasimakse taotlust esitanud.

MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi sõnul on taotluse mittetäitnute seas palju neid, kes eelmistel aastatel ei ole pidanud oma tuludeklaratsiooni esitama ja kel see just seetõttu on tänavu tegemata jäänud. «Alates järgmisest nädalast saadame nendele inimestele ka otsepostituse, et nad oma tuludeklaratsiooni sel aastal ära täidaksid,» märkis ta.

«Kui täisealine inimene on eelmise aasta jooksul töötanud täiskohaga vähemalt kuus kuud terve kalendrikuu vältel ja saanud brutotulu kokku alla 7817 euro, siis soovitame kindlasti enne 31. märtsi e-maksuametis oma tuludeklaratsioon kinnitada. Kui pärast seda avaneb võimalus esitada ka madalapalgalise tagasimakse taotlus, siis kinnitada ka see,» rääkis Liivamägi.

Madalapalgalise tagasimakse saamise eelduseks on tuludeklaratsiooni esitamine ja seejärel saab tagasimakseõigusega inimene teha taotluse e-maksuametis või e-tollis. «Ilma kinnitatud taotluseta me madalapalgalise tagasimakset inimesele teha ei saa,» ütles Liivamägi.

Eilseks oli madalapalgalise tagasimakse taotluse esitanud 67 000 inimest ja praegustel andmetel kuulub tagastamisele 24,7 miljonit eurot. Lõplik tagasimakstav summa selgub mais, kui maksu- ja tolliamet on arvutanud kontrollitud tuludeklaratsioonide andmete põhjal välja toetuse suuruse ning alustab väljamaksete tegemist.

Kui tuludeklaratsiooni muudetakse pärast madalapalgalise tulumaksutagastuse esitamist, siis uut taotlust esitama ei pea. Küll aga ei ole siis ka enam automaatselt e-maksuametis ega e-tollis näha eeldatava toetuse suurust. Juba eeltäidetud palga- või pensioniandmete muutmisel vaatab MTA kindlasti tehtud parandused üle ning see võib tähendada enam makstud tulumaksu ja ka madalapalgalise toetuse hilisemat kättesaamist.

Täpsema info madalapalgaliste tulumaksutagastuse kohta leiab maksu- ja tolliameti kodulehelt www.emta.ee.

Tagasi üles