Looduskaitsepreemia ootab väärikaid nominentide ettepanekuid

2016. aastal pälvis Kumari preemia kauaaegne loomaaia direktor Mati Kaal.

FOTO: Tairo Lutter

Keskkonnaministeerium palub 17. aprillini esitada ettepanekuid Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia ja Eesti looduskaitse märkide kandidaatidele.

Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemiaga tunnustatakse kodanikke, kelle tegevus looduslike koosluste, haruldaste liikide või looduse üksikobjektide uurimisel ja kaitse korraldamisel ning looduskaitseliste teadmiste levitamisel on olnud pikaajaline ja tähelepanuväärne. Preemiat on välja antud 1989. aastast ning alates 2010. aastast antakse Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia saajale ka looduskaitse kuldmärk. Preemia suurus on 5000 eurot.

Eesti looduskaitse märgiga tõstetakse esile inimesi, kelle teeneid on tunnustatud looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel ja looduskaitse arendamisel nii üle riigi kui ka rahvusvaheliselt. Looduskaitse hõbemärki antakse välja alates 2011. aastast ning tänaseks on omaniku leidnud 30 märki.

Ettepanekud, mis sisaldavad nominendi looduskaitsetegevuse vabas vormis ülevaadet, oodatakse keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonda 18. aprilliks aadressil Narva maantee 7-a, 15172 Tallinn või keskkonnaministeerium@envir.ee.

2016. aastal pälvis Kumari preemia kauaaegne loomaaia direktor Mati Kaal ning looduskaitse hõbemärgid ornitoloog Andres Kalamees, Lahemaa teenekad looduskaitsjad Arne Kaasik ja Anne Kurepalu, Saaremaa poollooduslike koosluste hooldaja Kalvar Ige, metsalooduse tutvustaja Leili Mihkelson, loodushariduse edendaja Maris Kivistik ning loodusajakirjanik ja giid Toomas Jüriado.

Tagasi üles