Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Riigiamet hoiatab õngitsuskirjade eest

PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Õngitsuskirjad püüavad välja petta inimeste isiklikku infot. | FOTO: Erakogu

Riigi infosüsteemi amet hoiatab täna levima hakanud kirjade eest, millega pettur üritab inimestelt kätte saada nende isiklikku infot.

Näiliselt maksu- ja tolliameti poolt läkitatavad kirjad on vigases eesti keeles ja neis palutakse enammakstud tulumaksu tagasisaamiseks sisestada õngitsuslehele enda kohta täpsustavat infot.

Petukiri tuleb maksu- ja tolliametiga mitteseotud aadressilt. Inimeselt küsitakse tema nime, isikukoodi, aadressi, telefoninumbrit ja krediitkaardiandmeid.

Lisaks saatja võõrale aadressile tunneb petukirja ära selle järgi, et küsitakse infot, mis on maksu- ja tolliametil niigi olemas. Krediitkaardiandmetel puudub aga üldse seos tulumaksu tagastamisega.

Riigi infosüsteemide amet märgib, et maksu- ja tolliamet selliseid kirju ei saada.

Kes juhtub niisugust petukirja saama, palub riigi infosüsteemi amet kirjale kindlasti mitte vastata, vaid edastada see riigi infosüsteemide ameti infoturbeintsidentide käsitlemise osakonnale aadressil cert@cert.ee.

Seejärel on õige kiri kustutada, kindlasti mitte selles olevaid linke avada, sest nii võib arvuti pahavaraga nakatada.

Juhul, kui keegi on siiski sellele petukirjale vastanud või linke avanud, tuleb sellest samuti teada anda infosüsteemide ametile aadressil cert@cert.ee.

Tagasi üles