Sisukord
Paberleht
Postimees

Tähtkuju nimega Eestlane

5 min lugemist
FOTO: shutterstock.com

Me armastame horoskoope. Kes avalikult, kes salaja. Tihtilugu ei saa lehest tähtsamaid uudiseidki lappama hakata, enne kui oma tähemärgi alt ees ootava päeva ennustused loetud pole. Kas ma võidan täna lotoga? Kas mu ellu tuleb suur armastus? Kas mind ootab palgatõus? Kui mitte täna, siis ehk homme. Või ülehomme. No millalgi peab ju ometi vedama!

Tellijale Tellijale

Sama kindel kui see, et maakera on ümmargune, on tõsiasi, et iga eestlane teab täpselt, kas ta on Kaljukits, Neitsi või Ambur. Kes teie olete? Mina näiteks olen Lõvi. Eriti hästi olen ma kursis oma tähtkuju positiivsete omadustega: hea juht, võluv võrgutaja, kaastundlik kuulaja... Ega negatiivseid külgi olegi vaja endal teada, neid teavad ju teised. Kergesti ärrituv, allaandja, armukade... Eks ole. 

Horoskoobid on nii-öelda vaimne tugi. Kark või käimisraam, kui lubate. Nagu igasugune usk. Ja uskuma peab, muidu vajub maailm kokku justkui kaardimaja, kui selle ehitajal tuleb ootamatult aevastus peale. Me vajame kinnitust, et homme on parem. Või kui pole parem, teame vähemalt lihased pingule tõmmata, enne kui päikesepõimikusse hoop lajatatakse. 

02.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto