Sisukord
Paberleht
Paberleht

Pahupidi maailm kaugel põhjas

3 min lugemist
Järelevalveinsener Kryssnar (Märt Avandi) ning kohalike meeste Blottnyri (Tarvo Vridolin) ja Holomi (Andres Tabun) eskimotants lavastuses «Sätendav pimedus». FOTO: Gabriela Liivamägi

​«Päiksevalgus on petlik. See paneb meid arvama, et kuna me näeme asju, siis saame aru, milleks miski mõeldud on ja kuidas kõik toimib. Pimedus on ausam. See iseloomustab palju täpsemalt ühe sureliku teekonda siin ilmas.»

Tellijale Tellijale

See lause on Taago Tubina lavastatud Martin Alguse näidendi «Sätendav pimedus» moto. Sellele järeldusele jõuab lavastuse üks peategelasi, sukakaupmees Blottnyr (Tarvo Vridolin).

Lavalugu algab sellest, kui kuningliku naftakompanii 35-aastane enesekindel ja sihiteadlik järelevalveinsener Kryssnar (Märt Avandi) saabub ühte kaugel põhjas asuvasse võrdlemisi allakäinud pansionaati ülesandega selgitada välja oma kolleegi kadunuks jäämise põhjused. Pansionaat on muidugi ainult nime poolest pansionaat: pärast seda, kui kuumaveeallikas supelnud turismigrupp õnnetul kombel ära kees, seal enam turiste ei käi. 

24.10.2020 27.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto