Jetisõidu avastardi võit läks Araabia Ühendemiraatidesse Korraldaja: "Oleme konfliktist teadlikud"

Viljandi järvel reedel alanud ja kaks päeva kestva jetisõidu võistluse avastardi võit ja teine koht läksid kaugele Araabia Ühendemiraatidesse. Korraldajate andmetel on kohal 12 riigi sportlased ning ka enamus kohtunikke on välismaalt.

Balti jetiliidu esindaja Kallar Peedu ei teinud saladust, et Baltimaade suurima jetisõiduvõistluse Viljandisse toomine on seotud linlaste seas paisunud konfliktiga teemal, kas lubada või keelata järvel jetisõit. «Tahame populariseerida seda ala kui sporti ning näidata, et see pole ainult meelelahutus,» selgitas Peedu. «Aga loomulikult on tähtis ka see, et nii järv kui linn on sellise võistluse jaoks väga super.»

Peedu hinnangul on linnajuhtide suhtumine olnud võistlusesse algusest peale toetav ja korraldajaid on raekojast alati abistatud. «Loomulikult oleme kursis järve ja jettidega seotud konfliktiga, sest meie alaliidu esindajad on käinud sel teemal linnavalitsusega vestlemas,» lisas Peedu.

Viljandis on enam kui aasta vaieldud selle üle, kas jetisõit alla 30-kilomeetrise tunnikiirusega võiks olla järvel lubatud või peaks nende liiklemise vee peal täielikult keelama. Teemaga on tegelenud nii linna- kui maavalitsus. Et mootorpaatide ja jettide kiiruse mõõtmine peaks olema keskkonnainspektorite ülesanne, on probleem jõudnud ka keskkonnaministri lauale.

Viimati peeti Viljandi järvel jetivõistluseid 2002. aastal. Mootorpaatidega on siin aga võidu kihutatud peaaegu igal suvel ning siin on korraldatud ka Euroopa ja maailmameistrivõistluseid.

Peedu sõnul on seekordne võistlus suurim, mida Eestis kunagi on jettidele peetud. Kui avastart oli antud, aga registreerimine veel käis, arvati, et 16-s masinaklassis stardib 12 riigi esindused. Lisaks meie lähematele naabritele, on kaugemalt tulijad Serbiast, Iraanist ja Araabia Ühendemiraatidest. Mitmes klassis on stardis maailma paremikku kuuluvad sportlased.

Ka kohtunikud on kaugemalt. Nii on võistluste direktor Belgiast, tehnilise kontrolli juht Prantsusmaalt ning rajakohtunikud Soomest ja Leedust.

Reedel algasid stardid kell 13. Laupäeval tasub järve ääres juba varem kohal olla, sest treeningud algavad kell 9.30 ja esimene start kell 10.

Tagasi üles