Üle ookeani sõbrustavatel linnadel on mõned sarnased mured

Viljandi sõpruslinn Cumberland USA-s Marylandi osariigis.

FOTO: Kris Süld

Ehkki Viljandi ja USA-s asuva Cumberlandi vahel on ametlikult sõprussuhted olnud juba kolm aastat, jõudis esimene ametlik viljandlaste delegatsioon teisele poole ookeani külaskäigule alles sel nädalal.

Tellijale

Linnapea Ando Kiviberg, volikogu esimees Peep Aru ja volikogu liige Kris Süld osalesid eelmisel nädalavahetusel Kanadas Torontos tuntud koorijuhi ja helilooja ning Viljandi aukodaniku Roman Toi 100. sünnipäeva pidustustel. Teel tagasi tehti paaripäevane kõrvalepõige USA-sse Marylandi osariiki ning heideti pilk sealsele sõpruslinnale.

Kiviberg märkis, et Cumberlandi linnapea Brian K. Grim on Viljandis käinud juba kolm korda, mistõttu oli viimane aeg, et siinsed linnajuhid vastukülaskäigu ette võtaks. «Nägime oma silmaga, milline see linn on, ning ühtlasi näitasime ennast. Olgugi et mitmed neist, kellega seal kohtusime, olid end interneti vahendusel Eesti ja Viljandi asjadega päris hästi kurssi viinud, aitas päris elus viljandlaste nägemine usutavasti neis äratada sügavamat huvi meie vastu,» rääkis Kiviberg.

Tagasi üles