T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viljandi mehed viisid võidupüha paraadil Lennart Meri mõtte ellu

Rannar Raba
, Sakala
Viljandi mehed viisid võidupüha paraadil Lennart Meri mõtte ellu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
ETV otseülekandes oli kogu Eesti tunnistajaks ajaloolisele hetkele, kus Sakala maleva torupillimeeste rühm marssis Võrus peetud võidupüha paraadil tulekandjate rivi ees.
ETV otseülekandes oli kogu Eesti tunnistajaks ajaloolisele hetkele, kus Sakala maleva torupillimeeste rühm marssis Võrus peetud võidupüha paraadil tulekandjate rivi ees. Foto: Rannar Raba

Täna Võrus peetud võidupüha paraadi kõige olulisema tseremoniaalse uuendusena marssis tuletoojate rivi ees neli Viljandi torupillimängijat, nende seas kaitseliitlasest linnapea ning pärimusmuusika edendaja Ando Kiviberg.

„Algus oli väga hea. Näitasime, et 15 aastat tagasi Viljandi pärimusmuusika festivalil Lennart Meri poolt idanema pandud idee on päriselt tehtav ja väärib arendamist,” avaldas Kiviberg ettevõtmise järel rahulolu. „Eesmärk on ajaloolisele pärandile tuginedes anda Eesti torupillile tseremoniaalne roll ning aidata sellega kaasa mänguoskuse levikule meie meeste seas. Tugevaid naismängijaid on meil juba õige mitu, aga mehi napib,” põhjendas ta.

Ühtlasi avaldas ettevõtmise eestvedaja lootust, et järgmisel suvel peetaval paraadil on väljas juba 12 torupilli ning neli trummi.

Tagasi üles