Tuleviku klubi meeskonnad nautisid võitu

Jürgen Henn viljandi Tuleviku särgis
Jürgen Henn viljandi Tuleviku särgis Foto: Elmo Riig / Sakala

Viljandi jalgpalliklubi Tulevik meistriliiga esindus võitis laupäeval võõral väljakul üliolulises kohtumises 2:1 Tallinna JK Kalevi ning pühapäeval oli meistrivõistluste teises liigas mängiv Tuleviku II koduväljakul 4:1 üle Nõmme JK Unitedist.

Meistriliiga 29. vooru võiduga vähendas Tulevik vahet turniiritabelis rea võrra kõrgemal paikneva Tallinna Kaleviga neljale punktile.

Tallinnas Kalevi staadionil aset leidnud kohtumise avavärava tegi Tuleviku meeskonna kapten Jürgen Henn avapoolaja viimasel, 45. minutil. 2:0 asus Viljandi esindus juhtima kohtumise 83. mänguminutil Jüri Jevdokimovi tabamusest.

Kalevi auvärav sündis väljakukohtuniku Kristo Tohveri määratud 11 meetri karistuslöögist 86. mänguminutil, kui penaltit lüües oli eksimatu Viljandist sirgunud kalevlane Tiit Tikenberg. 2:1 tulemusega kohtmine ka lõppes.

Teises liigas osalev Tuleviku duubelkoosseis lõpetas võiduga pühapäeva õhtul Viljandi kunstmuruväljakul peetud kohtumise.  Avapoolajal jäid viljandlased Nõmme JK Unitedi vastu 0:1 kaotusseisu, kuid teisel poolajal ladusid nad pealinna esinduse väravasse neli vastuseta palli: 53. minutil oli täpne Jaanus Sirel, 68. ja 91. minutil Alen Stepanjan ning 88. minutil Jaan Korts.

Teises liigas kaasa tegev FC Tarvastu meeskond jäi samas voorus 0:2 võõrsil alla Türi JK Ganvix'ile. Kolmandas liigas alistas JK Liverpool Pub 3:2 võõral väljakul Jõgeva SK 96 ning Viljandi JK Kotkad tegid kodustaadionil 2:2 viigi Pärnu JK Vaprus III meeskonnaga.

Homme õhtul kell 18.45 mängib Tulevik Viljandi kunstmuruväljakul meistriliiga 30. voorus tiitipretendendi Tallinna Floraga.