Prokuratuur räägib Viljandi tapmisest täpsemalt pärast uurimise lõppu

Kaks nädalat tagasi Valuoja puiesteel olnud mõrva kohta ei anna prokuratuur uut infot enne, kui eeluurimine on lõpetatud.

FOTO: Elmo Riig

Prokuratuur ei avalda Valuoja puiestee tapmise seni ilmnenud asjaolusid enne eeluurimise lõppu ega ütle, kas kahtlustatav on saadetud kohtumeditsiinilisse ekspertiisi.

«Kahtlustatav on üle kuulatud ja viibib kohtu loal vahi all. Kriminaalasjas on määratud ka vajalikud ekspertiisid,» vahendas prokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina seda, mida prokuratuur praegu mõrva kohta avaldab.

Täpsustavale küsimusele, kas kahtlustatavale on tellitud kohtupsühhiaatriline ja -psühholoogiline ekspertiis, prokuratuur ei vastanud. Vastuseta jäi ka küsimus, kas on selgeks saanud, miks kahtlustatav relva võttis ja tulistama hakkas.

15. aprilli lõuna ajal hakkas Viljandis Valuoja puiesteel elav 38-aastane mees, kes varem oli kinnises raviasutuses ravil viibinud, tulistama naaberkorteri ukse pihta, mille taga oli naine koos väikelapsega.

Naine ei saanud aru, et ust tulistati, vaid arvas, et seda lõhuti, ning kutsus appi oma lähedase ja pöördus politsei poole. Kui appitulnud sugulased kohale jõudsid, oli trepikoda tühi, aga enne kui nad sealt lahkuda jõudsid, astus tulistaja oma korterist välja ja lasi endast kõrgemal asuvat meest selga. 39-aastane ohver suri sündmuskohal.

Laskjale on esitatud kahtlustus tapmiskatses ja mõrvas. 

Tagasi üles
Back