Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Täna on ülemaailmne sotsiaalse õigluse päev

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Täna tähistatakse sotsiaalse õigluse päeva. Sel aastal pööratakse erilist tähelepanu keskkonnasäästlikule majandusele ja ühiskonnale.

Arengukoostöö Ümarlaua juhi Sigrid Solniku sõnul on Eesti võrreldes arenguriikidega heal järjel. «Kuigi Eesti ühiskond peab sotsiaalse õigluse täielikuks saavutamiseks veel olulisi samme astuma, on võrreldes arenguriikidega olukord kõvasti parem. Seda enam peaksime panustama solidaarsusesse ning tegema ühiskondlikult ja individuaalselt tegusid selle nimel, et elu oleks õiglasem ka neis riikides, mis on meist kaugel,» rääkis Solnik.

«Süsteem, mille eesmärk on kasumi teenimine ükskõik millise hinnaga, on arenguriikides kaasa toonud bürokraatia vohamise, keskkonna reostuse, suurte alade elamiskõlbmatuks muutmise, lapstööjõu kasutamise, vaesuse süvenemise ja muid probleeme,» tõi Solnik arengumaadest halvimaid näiteid.

Keskkonnasäästlikum üleminek nõuab maailma majanduselt uut ja paremat visiooni. Sellist, mis austab planeedi piire, arvestab inimeste õigusi ja sotsiaalset heaolu ning töötab eesmärgi nimel, kus inimeste heaolu ei sõltu tarbimisest, kellegi või millegi teise arvelt.

Sotsiaalse õigluse päeva peetakse igal aastal 20. veebruaril, mil toetatakse rahvusvahelisi püüdlusi vaesuse vähendamiseks, väärikaid töövõimalusi, soolist võrdõiguslikkust ja kõigi isikute võimalust õiglusele ja sotsiaalsele heaolule.

Arengukoostöö Ümarlaud on on avalikes huvides tegutsev 31 arengukoostöö ja maailmahariduse valdkonna kodanikuühendust esindav organisatsioon.

Tagasi üles