Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Ärikeskuse põlengu põhjustasid kaks pealtnäha süütut kruvi

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Fotol on näha kerise kinnitusklamberklambri küljes kaks kruvi. Seda mööda liikus kuumus puidust seinani ning süütas selle. | FOTO: Päästeamet

Eelmisel nädalal Viljandi Leola keskuse teisel korrusel olnud põleng sai alguse spordiklubi saunast. Oluline roll oli seejuures kahel kruvil.

Ekspertiisi tulemuste kohaselt puhkes tulekahju sauna leiliruumis seetõttu, et kerise metallkonstruktsiooni kuumus kandus üle kõrval olevale puitseinale.

Päästeameti avaldatud foto keskosas on näha klamber ja selle küljes omakorda kaks kruvi, millega klamber oli varem seina külge kinnitatud. Need väikesed detailid olidki õnnetuse põhjuseks. Ehkki seina pealmine osa oli kaetud kipsplaadiga, ulatusid kruvid sellest läbi puitseinani. Nii liikuski kuumus sinna, kuhu ta poleks pidanud jõudma.

9. veebruaril kell 22.13 said päästjad väljakutse Viljandi kesklinnas asuvasse Leola ärikeskusesse, kus olid leekides teise korruse ruumid.

Hetk pärast esimesi tuletõrjujaid maja hoovi jõudnud pealtnägijate sõnul oli väljast näha, kuidas paari akna taga olid ruumid maast laeni tuld täis. Leegid summutati mõne minutiga väljast akna kaudu sisse kihutatud veejugadega. Edasi jätkus töö juba maja sisemuses ning põleng arvati lõplikult kustutatuks veidi enne südaööd.

Et ohus oli linna üks suuremaid avalikke hooneid, ruttasid lisaks maakonnakeskuse tuletõrjujatele sündmuskohale väiksemate kohtade päästjad. Nii jäid igaks juhuks maja ette turuplatsile ootele Suure-Jaani, Mustla, Abja-Paluoja ja Kõpu mehed. Lisaks oli kustutustööde alguses kvartalis liikvel arvukalt politseinikke.

Tagasi üles