T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Metsa koht ei ole hiidahjus

Rainer Vakra
, riigikogu keskkonnakomisjoni esimees, Sotsiaaldemokraatlik Erakond
Facebook Twitter
Comments
Rainer Vakra
Rainer Vakra Foto: Toomas Tatar

AASTA ALGUL ANDIS valitsus tuliste vaidluste järel taas rohelise tule puidu põletamiseks Narva elektrijaamades. Nüüd on pall riigikogu väravas. Too kujundab lõpliku seisukoha elektrituru seaduse menetlemise käigus.

Seda otsust on vaetud nii- ja naapidi, toodud välja selle häid ja halbu külgi. Ühtpidi on selge, et too samm aitaks luua sektoris uusi töökohti ja päästaks valeinvesteeringuid teinud Eesti Energia veelgi suuremast varade allahindamisest. Aga et see mõjutab otseselt meie loodust, energeetikat ja muidugi ka inimesi, on põhjalikud debatid ja arutelud igati vajalikud.

Metsa elektrijaama ahjudes põletamise küsimuse eri tahke käsitles äsja ka riigikogu keskkonnakomisjon koos metsatööstuse ja Eesti Energia esindajate ning teadlastega. Arutelu süvendas veendumust, et valitsusel tuleks oma otsus vähemalt osaliselt üle vaadata ja leppida kokku kas väiksemates põletusmahtudes või/ja leida lahendused, mis tagaksid ainult väheväärtusliku puidu ahju sattumise.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles